Paracetamolový sirup pre deti: návod na použitie

Suspenzia Paracetamol patrí do farmakologickej skupiny nesteroidných protizápalových liekov. Používa sa v pediatrii na zníženie závažnosti bolesti a teploty pri rôznych infekčných a zápalových ochoreniach u detí.

Forma uvoľnenia a zloženie

Detská suspenzia Paracetamol má viskóznu konzistenciu, svetlošedú alebo svetložltú farbu a vôňu jahôd. Hlavnou účinnou zložkou lieku je paracetamol, jeho obsah v 5 ml suspenzie je 120 mg. Súčasťou prípravku sú aj pomocné zložky, ktoré zahŕňajú:

  • Kyselina citrónová.
  • Propylénglykol.
  • Benzoát sodný.
  • Trisubstituovaný citrát sodný.
  • Sorbitol.
  • Príchuť.
  • Cukor.
  • Čistená voda.

Detský sirup Paracetamol je obsiahnutý v plastovej fľaši s objemom 100 ml. Balenie obsahuje jednu injekčnú liekovku so suspenziou a návod na použitie lieku.

Farmakologický účinok

Účinná látka suspenzie dojčiat Paracetamol inhibuje (inhibuje) enzým cykloxygenázu (COX), ktorý katalyzuje chemickú reakciu konverzie kyseliny arachidónovej na mediátory zápalovej reakcie (prostaglandínov) počas jej vývoja. Potlačenie enzýmu COX a zníženie koncentrácie prostaglandínov v štruktúrach centrálneho nervového systému vedie k normalizácii telesnej teploty počas horúčky, ako aj k zníženiu závažnosti syndrómu bolesti, ktorá sa vyvíja v dôsledku pôsobenia prostaglandínov na zodpovedajúce receptory a mozgové centrá. Farmakologický účinok paracetamolu v periférnych tkanivách nie je realizovaný, preto nemá protizápalový účinok.

Po užití suspenzie dojčiat pôsobí paracetamol dovnútra pomerne rýchlo a takmer úplne vstrebáva do systémového obehu. Je rovnomerne rozložená v tkanivách, preniká cez hematoencefalickú bariéru do mozgových štruktúr. Paracetamol sa metabolizuje v pečeni za účasti oxidáz a systému P450 na neaktívne produkty degradácie. Vylučujú sa hlavne močom. Polčas (eliminačný čas polovice celej dávky lieku) je 1 až 3 hodiny.

Indikácie na použitie

Suspenzia pre deti Paracetamol je indikovaný na symptomatickú liečbu patológie u detí, ktorá je sprevádzaná bolesťou a horúčkou:

  • Akútna respiračná vírusová infekcia, chrípka, parainfluenza, bakteriálna infekčná patológia, reakcie po očkovaní, ktoré sú sprevádzané horúčkou tela dieťaťa.
  • Bolestivý syndróm slabej a strednej intenzity (bolesť hlavy, bolesť zubov, poranenia, popáleniny, pooperačná bolesť, bolesť svalov, periférne nervy s ich aseptickým zápalom, ako aj v kĺboch).

Príjem suspenzie Paracetamol neovplyvňuje priebeh patologického procesu a jeho progresiu.

kontraindikácie

Absolútne kontraindikácie použitia suspenzie dojčiat Paracetamol je vek dieťaťa do 1 mesiaca (neonatálne obdobie) a precitlivenosť na liečivo alebo pomocné zložky lieku. S opatrnosťou sa liek používa na súčasné zlyhanie obličiek alebo pečene, benígna hyperbilirubinémia (mierne zvýšenie koncentrácie bilirubínu v krvi), vrátane Gilbertovho syndrómu (vrodené ochorenie pečene), vírusovej hepatitídy (zápal pečene) a krvných ochorení. Paracetamol sa tiež používa s opatrnosťou na opatrovanie detí vo veku do 3 mesiacov. Pred začatím liečby sa uistite, že neexistujú žiadne kontraindikácie.

Dávkovanie a podávanie

Paracetamol Detský sirup sa užíva perorálne 3-4 krát denne, interval medzi dávkami lieku je 4-6 hodín. Priemerná dávka je 10-15 mg paracetamolu na 1 kg telesnej hmotnosti dieťaťa, maximálna denná dávka nemá prekročiť 60 mg paracetamolu na 1 kg telesnej hmotnosti dieťaťa. Všeobecne terapeutická dávka závisí od veku a hmotnosti dieťaťa:

  • Od 3 mesiacov do 1 roka - 60 - 120 mg (2,5 - 5 ml).
  • Od 1 roka do 6 rokov - 120-240 mg (5-10 ml).
  • Od 6 do 14 rokov - 240-480 mg (10-20 ml).

Trvanie používania suspenzie dojčiat Paracetamol ako febrifuge by nemalo presiahnuť 3 dni, aby sa znížila závažnosť bolesti - 5 dní. Ak je to potrebné, ďalšie užívanie lieku musí vždy konzultovať so svojím lekárom.

Vedľajšie účinky

Vo všeobecnosti je suspenzia pre deti Paracetamol dobre tolerovaná. Niekedy je možné vyvinúť alergické reakcie vo forme kožnej vyrážky, svrbenia, urtikárie (charakteristická vyrážka a opuch, pripomínajúce žihľavku), angioeurózy (výrazný opuch mäkkých tkanív s prevažujúcou lokalizáciou v oblasti tváre a vonkajších genitálií). Periférna krv v zriedkavých prípadoch znižuje počet krvných doštičiek (trombocytopénia), leukocytov (leukopénia), zvyšuje koncentráciu viazaného oxidovaného hemoglobínu (methemoglobinémia). V prípade vedľajších účinkov sa má podávanie lieku prerušiť a poradiť sa s lekárom.

Špeciálne pokyny

Pred použitím detskej suspenzie Paracetamol si pozorne prečítajte návod na použitie lieku. Existuje niekoľko špeciálnych pokynov, aby ste venovali pozornosť:

  • Ak je to potrebné, dlhodobé užívanie lieku by malo byť pravidelne monitorované laboratórnymi indikátormi funkčného stavu periférnej krvi.
  • Aktívna zložka lieku môže interagovať s liekmi iných farmakologických skupín, preto by mal byť lekár upozornený na ich možné použitie.
  • Pred užitím detskej suspenzie sa má Paracetamol pretrepať.
  • Liek obsahuje cukor, ktorý sa musí zvážiť pri jeho používaní u detí so sprievodným diabetom.

V lekárenskej sieti sa suspenzia pre deti Paracetamol uvoľňuje ako liek bez lekárskeho predpisu. V prípade pochybností alebo otázok týkajúcich sa použitia lieku sa poraďte so svojím lekárom.

predávkovať

Pri výraznom prekročení odporúčanej terapeutickej dávky suspenzie dojčiat sa Paracetamol objaví nauzea, vracanie, bolesť brucha do 24 hodín od predávkovania. V budúcnosti (po 1-6 dňoch) sa môže vyvinúť akútne poškodenie pečene až po nekrózu (smrť) tkanív, ktorá je sprevádzaná výrazným znížením jeho funkčnej aktivity. Niekedy môže byť poškodenie pečene komplikované rozvojom akútneho zlyhania obličiek. Liečba predávkovania spočíva v podávaní špecifického antidotu darcovským SH skupinám (metionín-glutatión).

Sirupové analógy Paracetamol

Podobne ako liečivo a terapeutický účinok pre suspenziu detí Paracetamol sú lieky Panadol, Daleron, Kalpol.

Podmienky skladovania

Dátum exspirácie suspenzie dojčiat Paracetamol je 3 roky od dátumu výroby. Skladujte na tmavom a suchom mieste neprístupnom deťom pri teplote vzduchu do + 25 ° C. Suspenzia sa nesmie zmraziť.

Priemerná cena

Priemerné náklady na pozastavenie detí Paracetamol v lekárňach v Moskve sa pohybuje od 64-67 rubľov.

Paracetamolový sirup: návod na použitie

štruktúra

popis

Indikácie na použitie

Liek je predpísaný ako:

- antipyretiká pri akútnych respiračných ochoreniach, chrípke, detských infekciách, po očkovacích reakciách a iných stavoch zahŕňajúcich horúčku;

- analgetikum pre bolesť nízkej a miernej intenzity, vr. bolesť hlavy, bolesť zubov, bolesť svalov, neuralgia.

kontraindikácie

Dávkovanie a podávanie

Pred použitím lieku sa poraďte so svojím lekárom!

Liek sa používa vo vnútri 1 - 2 hodiny po jedle, pitie veľkého množstva tekutiny. Frekvencia prijatia 3 - 4 krát s intervalom najmenej 4 hodiny.

Sirup by sa nemal riediť, z dôvodu pohodlia a presnosti dávkovania sa odporúča použiť lyžičku (5 ml). 1 lyžička (5 ml) obsahuje 120 mg paracetamolu.

Odporúčané dávky sú uvedené v tabuľke.

Deti vo veku od 2 do 6 rokov

5 - 10 ml sirupu (120 - 240 mg paracetamolu)

Deti vo veku od 6 do 12 rokov

10 - 20 ml sirupu (240 - 480 mg paracetamolu)

Dospelí a mládež vo veku nad 12 rokov

20 - 40 ml (480 - 960 mg paracetamolu)

Maximálna denná dávka: 4 jednorazové dávky denne.

Trvanie liečby je 3 dni, ak sa používa ako febrifuge; až 5 dní - ako analgetikum.

V prípade potreby predĺžte priebeh liečby dlhšie, ako je odporúčané, poraďte sa so svojím lekárom!

Vedľajšie účinky

Alergické reakcie: zriedkavo - kožná vyrážka, svrbenie, žihľavka, angioedém.

Na strane gastrointestinálneho traktu: nevoľnosť, bolesť brucha.

Na strane endokrinného systému: hypoglykémia.

Pri dlhodobom používaní vo vysokých dávkach sú možné hepatotoxické a nefrotoxické účinky, ako aj výskyt pancytopénie a methemoglobinémie (dýchavičnosť, bolesť v srdci).

Ak sa paracetamol užíva v odporúčaných dávkach, zriedkavo spôsobuje závažné vedľajšie účinky.

V prípade reakcií, ktoré nie sú popísané v písomnej informácii pre používateľov, sa musíte okamžite poradiť s lekárom.

predávkovať

Príznaky: bledosť kože, potenie, bolesť žalúdka, nevoľnosť, vracanie patria medzi najčastejšie a včasné. Po 1-2 dňoch sa môžu vyskytnúť známky poškodenia pečene - bolesť v pečeni. V ťažkých prípadoch sa vyvíja zlyhanie pečene (možno pri užívaní 10 g paracetamolu alebo viac).

Prvá pomoc: výplach žalúdka. Užívajte 1 - 4 tablety aktívneho uhlia alebo predpísanú dávku iného enterosorbentu.

Ak sa objavia príznaky predávkovania, okamžite prestaňte užívať liek a poraďte sa s lekárom.

Interakcia s inými liekmi

Ak užívate akékoľvek iné lieky, nezabudnite to oznámiť lekárovi a ak ste samoliečiaci, poraďte sa so svojím lekárom o možnosti použitia lieku.

V kombinácii s barbiturátmi, tricyklickými antidepresívami, alkoholom, antikonvulzívami (fenytoínom), fenylbutazónom, rifampicínom významne zvyšuje riziko vzniku hepatotoxického účinku paracetamolu.

Pri užívaní salicylátov sa zvyšuje nefrotoxický účinok paracetamolu.

Kombinované použitie s chloramfenikolom vedie k jeho zvýšeným toxickým vlastnostiam.

Paracetamol zvyšuje účinok nepriamych antikoagulancií a oslabuje účinok urikosurických liekov.

Funkcie aplikácie

Užívaniu lieku by sa malo vyhnúť súčasne s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol, pretože To môže viesť k predávkovaniu paracetamolom.

Pri používaní lieku dlhšie ako 5-7 dní je potrebné sledovať obraz periférnej krvi a indikátory funkčného stavu pečene.

Paracetamol skresľuje výsledky laboratórnych testov na stanovenie obsahu glukózy a kyseliny močovej v krvnej plazme.

preventívne opatrenia

Jedna čajová lyžička sirupu (5 ml) obsahuje 0,094 XE sacharózy, ktorá sa má zvážiť pri liečbe pacientov s diabetom.

S opatrnosťou, liek je predpísaný pre mierne a mierne porušenie pečene alebo obličiek, Gilbert, Dubin-Johnson a Rotor syndróm, vírusová hepatitída, alkoholické poškodenie pečene, alkoholizmus, cukrovka, tehotenstvo, dojčenie a staroba.

Návod na paracetamolový sirup pre deti

Aktuálnu stránku nemôžete navštíviť z dôvodu:

  1. uplynula záložka / obľúbené položky
  2. vyhľadávač, ktorý má zoznam oneskorený o túto stránku
  3. chýbajúca adresa
  4. nemáte oprávnenie na prístup na túto stránku
  5. Požadovaný zdroj nebol nájdený.
  6. Pri spracovaní vašej žiadosti sa vyskytla chyba.

Prejdite na jednu z nasledujúcich stránok:

Ak problémy pretrvávajú, obráťte sa na správcu systému a nahláste chybu opísanú nižšie.

V syntaxi SQL máte chybu; skontrolujte syntax pre správny riadok

Suspenzia "Paracetamol deti": návod na použitie. Indikácie pre užívanie drog

Zvýšenie teploty u dieťaťa poukazuje na vývoj zápalového procesu v tele. Môže to byť v dôsledku detských infekcií alebo akútnych respiračných infekcií, rezných zubov alebo očkovania uskutočneného deň predtým. V každom prípade, teplo dáva malému pacientovi veľa úzkosti a vrhá svojich rodičov do paniky.

Dnes je v predaji veľa antipyretických liekov. Najobľúbenejšie z nich po mnoho desaťročí zostáva časom testovaný Paracetamol pre deti vo forme sirupu alebo suspenzie. So všetkými odporúčaniami opísanými v návode môžu znížiť teplotu aj u detí vo veku niekoľkých mesiacov. V tomto prehľade sa môžete dozvedieť viac o vlastnostiach lieku.

Zloženie a účinok liečiva

Antipyretiká na báze paracetamolu sa používajú na celom svete. Účinná účinná látka zastavuje tvorbu enzýmu (cyklooxygenázy), ktorá spôsobuje zvýšenie teploty a vznik bolesti. Zastavenie tohto enzýmu nastáva v centrálnom nervovom systéme. Ako výsledok, horúčka rýchlo ustupuje a bolesť zmizne. Sliznica žalúdka netrpí. Blokovanie cyklooxygenázy v centrálnom nervovom systéme je spojené s touto vlastnosťou Paracetamolu ako neprítomnosť protizápalového účinku. Preto užívanie liekov nemá zmysel pre bolestivé pocity zapríčinené zápalovými procesmi - bolesť svalov a kĺbov, ako aj bolestivé pocity v dôsledku poranenia väzov a šliach.

Detský paracetamol sa nemá užívať súbežne s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol - inak existuje vysoké riziko predávkovania.

Liek vo forme sirupu a suspenzie je možné zakúpiť v akejkoľvek lekárni. Na to ani nepotrebujete recept. To tiež indikuje relatívnu bezpečnosť produktu.

Paracetamol začína pôsobiť po 30-40 minútach.

Cena fľaše so suspenziou s objemom 100 ml je 60-80 s. Fľaša s objemom 200 ml stojí asi 120-150 str. 50 ml sirupu stojí asi 50 rubľov. 100 ml - 80 rubľov.

svedectvo

Paracetamolový sirup pre deti a suspenzia Paracetamol - forma lieku, vytvorená špeciálne pre najmladších pacientov. Tekutá viskózna konzistencia je veľmi vhodná pre príjem detí. A ak sú tablety obsahujúce paracetamol povolené len deťom starším ako 12 rokov, suspenzia môže zachrániť drobky z tepla len jedného mesiaca (pod dohľadom pediatra a vo veku primeraných dávkach).

Indikácie pre prijatie sú:

  • zvýšená telesná teplota u dieťaťa (do 38,5 ° C alebo, ako to nedávno odborníci v oblasti pediatrie odporúčali, až do 38,9 ° C);
  • mierna alebo stredná bolesť: bolesť hlavy, bolesť zubov, neuralgia, bolesť zubov.

Ak je teplota teplomeru 38,5 ° a vyššia, je možné znížiť teplotu lieku.

Vysoké teploty môžu byť nebezpečné samy osebe - napríklad vyvolať záchvaty. V niektorých prípadoch je nevyhnutné znížiť teplotu. A antipyretiká sú určené na zmiernenie stavu pacientov v takýchto situáciách.

Dôležitým bodom - detský paracetamol nelieči, ale len zmierňuje príznaky choroby. Teplo a bolesť naznačujú patologický proces v tele. Tieto príznaky naznačujú, že musíte zavolať lekára, ktorý bude vyšetrovať liečbu detí a predpisovať ich.

Formy uvoľnenia

Na pultoch lekární sa liek nachádza v rôznych formách:

  • tablety v dávkach 200, 325 a 500 mg;
  • kapsule;
  • sirup (120 mg / 5 ml a 125 mg / 5 ml);
  • suspenzia (120 mg / 5 ml);
  • čapíky (sviečky pre dospelých a deti, ktoré sa líšia veľkosťou a dávkovaním).

Tablety a kapsuly sa zvyčajne predpisujú u adolescentov a dospelých. Dávku zvolí lekár v súlade so zdravotným stavom a hmotnosťou pacienta. Formy pre deti - sirup, suspenzia a čapíky.

Sviečky sa zavádzajú rektálne, ich absorpcia prebieha v čreve. Spôsob aplikácie je podrobne opísaný v návode na obsluhu. Výhody tohto lieku:

  • absencia cukru, príchutí a farbív, čo je obzvlášť dôležité pre deti s alergiami;
  • dlhší účinok v porovnaní s inými formami liečiva, hoci čakanie na nástup čapíkovej aktivity bude trvať dlhšie;
  • dlhá trvanlivosť je 2 roky a otvorený sirup môže byť skladovaný len mesiac.

Rozdiely medzi sirupom a suspenziou

Sirup a suspenzia - formy detského paracetamolu, ktoré majú veľa spoločného: t

  • rovnaká činnosť;
  • podobnú textúru;
  • rovnaké dávkovanie (v 5 ml lieku obsahuje 120 mg účinnej látky);
  • príjemná ovocná vôňa a sladkastá chuť s typickou horkosťou (k dispozícii sú varianty s rôznymi príchuťami: malina, jahoda, pomaranč);
  • podobné nádoby (liekovky alebo fľaše z tmavého skla s pevne priskrutkovanými uzávermi 100 alebo 200 ml).

Sirup sa nemá podávať deťom mladším ako 2 roky.

Hlavné rozdiely sú pozorované v kompozíciách. Suspenzia neobsahuje cukor, zatiaľ čo rafinovaný cukor je zložkou sirupu - rodičia diabetických detí o tom musia vedieť. Okrem toho je v sirupe alkohol, takže nie je vhodný na liečbu detí do dvoch rokov.

dávkovanie

Podrobnosti o dávkovaní a vlastnostiach príjmu Paracetamolu vo forme sirupu a suspenzie nájdete v priloženom návode na použitie (). Uvádzajú sa v ňom dávky príjmu v závislosti od veku. Najvýznamnejším momentom je však hmotnosť pacienta. Ak dieťa vo veku 7 rokov váži iba 15-16 kg, dávka odporúčaná predchádzajúcou vekovou skupinou bude pre neho normou.

Vekové normy pre užívanie sirupu Paracetamol pre deti sú teda nasledovné:

  • 2-6 rokov - 5-10 ml;
  • 6-12 rokov - 10-20 ml;
  • dospievajúci od 12 rokov - 20-40 ml.
  • 1-3 mesiace - 2 ml;
  • 3 -12 mesiacov - 2,5 - 5 ml;
  • 1-6 rokov - 5-10 ml;
  • od 6 rokov - 10-20 ml.

Odporúčané množstvo paracetamolu je 10 mg na 1 kg telesnej hmotnosti. To znamená, že individuálna jednotlivá dávka pre dieťa s hmotnosťou 24 kg je 240 mg účinnej látky. V 5 ml sirupu alebo suspenzie obsahuje 120 mg paracetamolu. Preto musí pacient užívať približne 10 ml kvapaliny (to sú 2 odmerné lyžice).

Funkcie príjmu

Vhodne odmerajte tekutinu lyžičkou, čiapočkou s označením alebo špeciálnou striekačkou. Odporúča sa prijať prostriedky nie skôr ako za hodinu-dve po jedle. Predpokladom je vziať ho spolu s veľkým množstvom vody.

Riedenie lieku vodou nie je možné, ale je potrebné ho piť.

Nepite liek viac ako raz za 4 hodiny. Trvanie liečby je maximálne 3-5 dní. Podľa recenzií skúsených mamičiek, Paracetamol vo forme sirupu a suspenzie je účinný v priebehu 15-20 minút, niekedy budete musieť počkať o niečo dlhšie.

kontraindikácie

Suspenzia (a sirup) Paracetamol má množstvo kontraindikácií. Je prísne zakázané užívať liek pacientom so závažnými ochoreniami obličiek, pečene a krvi. Nepredpisujte a deti do 1 mesiaca (veková hranica sirupu - od 2 rokov).

Ako v prípade všetkých ostatných liekov, kontraindikáciou užívania lieku je prítomnosť osobnej neznášanlivosti jeho jednotlivých zložiek v dieťati. Ak potom, čo dieťa vypilo liek, prejavil príznaky alergickej reakcie (od banálnej vyrážky až po život ohrozujúci edém Quincke), je zrejmé, že liek mu nevyhovuje.

Dodržiavajte dávkovanie a dieťa rýchlo pôjde na nápravu.

Príznaky predávkovania sa prejavujú:

  • bledosť;
  • nevoľnosť, vracanie, bolesť brucha;
  • zvýšené potenie;
  • bolesť v pečeni (začína sa deň alebo dva).

Významné predávkovanie v dôsledku rozvoja akútneho zlyhania pečene môže viesť k kóme a smrti.

Na určenie stupňa predávkovania a adekvátnej liečby sa musíte poradiť s lekárom. Pre-lekárske opatrenia - umývanie žalúdka (účinne najneskôr 4 hodiny po incidente) a užívanie aktívneho uhlia.

analógy

Paracetamol má analógy - Efferalgan, Calpol a ďalšie. Prostriedky majú podobné zloženie a účinnosť. Ale ceny týchto liekov sa líšia: samozrejme, zahraničné - viac ako domáce. Vlastnosti sú podobné ako u Paracetamolus Nise a Nurofen. Obsahujú úplne iné zložky. Prostriedky majú veľký počet kontraindikácií a vedľajších účinkov, ale poskytujú výrazný protizápalový účinok.

Analóg Paracetamol: Panadol - liek na teplotu a bolesť.

Liek "Paracetamol" je najobľúbenejším a predovšetkým bezpečným liekom s antipyretickými a analgetickými vlastnosťami. Dodáva sa v rôznych dávkových formách, ktoré sú vhodné pre každú príležitosť - to sú tablety, čapíky, sirup (suspenzia) a kapsuly. Vďaka týmto vlastnostiam sa často používa pri liečbe detí a dospelých (najmä tých, ktorí netolerujú iné lieky). Liek "Paracetamol" (sirup a čapíky) má veľmi mierny účinok, preto sa odporúča pre veľmi malé deti, ktoré sú iné lieky kontraindikované. Pred použitím u novorodencov sa však musíte najprv poradiť so svojím lekárom.

Liek "Paracetamol" (detský sirup), pokyn potvrdzuje, že je k dispozícii vo fľaši s objemom 50 alebo 100 ml, vyrobené z tmavého skla alebo plastu. Fľaša sa umiestni do lepenkovej škatule a opatrí sa odmerným uzáverom alebo lyžičkou.

Zloženie - sirup obsahuje 0,024 gramu paracetamolu na 1 miligram kvapaliny. Ďalšie látky - sorbitol, cukor, propylénglykol, kyselina citrónová, trisubstituovaný citrát sodný, etylalkohol, riboflavín, aromatické prísady, voda.

Pharma skupina - narkotické analgetiká.

Vlastnosti - antipyretiká, analgetiká (lieky proti bolesti) a protizápalové látky.

Droga "Paracetamol" (detský sirup). Pokyny: indikácie

Určený pre deti všetkých vekových kategórií, do šiestich mesiacov - len po lekárskej konzultácii.

Používa sa v nasledujúcich prípadoch:

  • Ako liek proti bolesti pri syndrómoch slabej alebo strednej bolesti - bolesť zubov a bolesti hlavy, neuralgia, bolesť svalov, zuby, popáleniny, rôzne poranenia, reumatická bolesť, faryngitída a iné syndrómy.
  • Ako antipyretické a protizápalové pri zápalových infekčných ochoreniach, vírusových infekciách. Hlavnou indikáciou je zvýšená teplota.

Droga "Paracetamol" (detský sirup). Návod: dávkovanie

Jedna čajová lyžička - asi 5 mililitrov - obsahuje 120 miligramov paracetamolu. Odporúčaná dávka, vypočítaná naraz, je 10-15 miligramov na kilogram hmotnosti. Pre deti by maximálna denná dávka na 1 kilogram hmotnosti nemala prekročiť 60 miligramov.

Uprednostňujú sa tieto jednorazové dávky pre deti:

  • od dvoch mesiacov do jedného roka - od dvoch do piatich mililitrov, alebo od polovice do jednej čajovej lyžičky, alebo 60-120 miligramov;
  • deti od jedného roka do šiestich - od piatich do desiatich mililitrov, alebo od jednej do dvoch čajových lyžičiek, alebo 120-240 miligramov;
  • od 6 do 14 rokov - od 10 do 20 mililitrov, alebo od dvoch do štyroch čajových lyžičiek, alebo 240-480 miligramov.

Trvanie liečby v normálnych prípadoch sa pohybuje od troch do piatich dní. Záleží na závažnosti ochorenia. Dlhší kurz sa neodporúča deťom.

Zvýšenie dennej dávky lieku alebo trvanie liečby je možné len po lekárskej konzultácii.

Ak je pozorované závažné zlyhanie obličiek, čas medzi užitím lieku by nemal byť kratší ako osem hodín.

Droga "Paracetamol" (detský sirup). Pokyny: kontraindikácie a vedľajšie účinky

  • Precitlivenosť na paracetamol.
  • Porucha funkcie obličiek a pečene.
  • Rôzne ochorenia krvi.
  • Chronický alkoholizmus.

Počas tehotenstva a dojčenia sa musí postupovať opatrne. V tomto čase sa liek predpisuje po lekárskej konzultácii.

Opatrnosť liek sa používa v prítomnosti

Možné sú nasledujúce vedľajšie účinky: nauzea, bolesť brucha, alergické reakcie.

Liek "Paracetamol" (suspenzia), návod na použitie tohto oznámenia, by mali byť skladované pri izbovej teplote av žiadnom prípade nesmie byť vystavené mrazu!

Paracetamol ako účinná látka je obsiahnutý v mnohých liekoch určených na inhibíciu excitability centier bolesti a termoregulácie.

Jedným z najobľúbenejších nástrojov v tejto skupine je Panadol, ktorý je klasifikovaný ako antipyretický liek pre deti s paracetamolom.
Medzi hlavné výhody lieku patrí: univerzálnosť, dostupnosť (dostupná v lekárni na svete bez lekárskeho predpisu), pohodlie a široká škála foriem uvoľňovania.

Liek má inú formu, ale deti sú najčastejšie predpisované: paracetamolový sirup pre deti, paracetamol pre deti suspenzia (sviečky) a menej často paracetamol pre deti v tabletách.

Pokyny pre deti paracetamolu

Je indikovaný pre pocity bolesti rôzneho pôvodu, napríklad pre bolesti hlavy alebo bolesti zubov, neuralgiu, myalgiu, algomenorrhea; bolesti pri poraneniach, popáleniny. Zmierňuje horúčku pri infekčných a zápalových ochoreniach.

Paracetamolový pediatrický návod na použitie upozorňuje, že účinná látka sa ľahko vstrebáva do krvi a preniká do všetkých orgánov. V tomto ohľade je liek kontraindikovaný v prípade precitlivenosti, v prvých mesiacoch života dieťaťa a tehotných žien počas tehotenstva.

Problém je, že paracetamol preniká do placentárnej bariéry. V súčasnosti neboli v zásade pozorované žiadne negatívne účinky paracetamolu na plod u ľudí.

Paracetamol sa vylučuje do materského mlieka: obsah mlieka je 0,04-0,23% dávky užívanej matkou.
Pri výbere tohto lieku počas gravidity a laktácie, ako spôsobu liečby, by ste mali starostlivo zvážiť očakávané prínosy pre matku a potenciálne riziko pre plod alebo dieťa. V tejto veci sa poraďte so svojím lekárom.

Liek sa používa s opatrnosťou u pacientov s poškodenou funkciou pečene a obličiek, s benígnou hyperbilirubinémiou, ako aj u starších pacientov. Pri dlhodobom užívaní paracetamolu vo veľkých dávkach môže mať liek hepatotoxický účinok.

V iných prípadoch je použitie možné podľa dávkovacieho režimu.

Dávkovanie detského paracetamolu

Dávka suspenzie detského paracetamolu závisí od veku a telesnej hmotnosti dieťaťa.

Paracetamol vo forme suspenzie pre deti sa užíva perorálne pred jedlom 3-4 krát denne s intervalom 4-6 hodín.
Malé deti môžu byť pridané do fľaše s vodou, čajom.

V 5 ml sirupu - 1 čajová lyžička - obsahuje 120 mg paracetamolu.

Jedna dávka je 10-15 mg / kg telesnej hmotnosti dieťaťa. Maximálna denná dávka nie je vyššia ako 60 mg na kg telesnej hmotnosti dieťaťa za deň.

V závislosti od veku sa paracetamolový sirup predpisuje v nasledujúcich jednorazových dávkach:

Od 3 mesiacov až 1 rok - 2,5-5 ml (1 / 2-1 tsp) alebo 60-120 mg;
- od 1 roka do 6 rokov - 5 - 10 ml (1 - 2 čajové lyžičky) alebo 120 - 240 mg;
- od 6 do 14 rokov - 10-20 ml (2-4 čajové lyžičky) alebo 240-480 mg.

Trvanie liečby nie je dlhšie ako 3 dni ako antipyretikum a nie viac ako 5 dní ako anestetikum. Pokračovanie protidrogovej liečby po konzultácii s lekárom.

Pred použitím sa liek dôkladne pretrepe.

Dávkovanie paracetamolu pre deti

Pre deti vo veku od 9 do 12 rokov je maximálna denná dávka 2 g.

Liek by sa mal užívať po jedle, vypiť veľké množstvo vody.

Rektálne dávkovanie čapíkov

Pre deti vo veku od 1 mesiaca do 3 rokov sa používajú rektálne čapíky, jedna dávka paracetamolu je 15 mg na 1 kg telesnej hmotnosti, denne - 60 mg na 1 kg telesnej hmotnosti dieťaťa. Frekvencia použitia 3-4 krát denne.

U dospelých a dospievajúcich s telesnou hmotnosťou vyššou ako 60 kg je jednorazová dávka 0,35-0,5 g, maximálna jednotlivá dávka 1,5 g 3 - 4 krát denne. Denná dávka 3-4 g.

Pre deti vo veku od 6 do 12 rokov je maximálna denná dávka 2 g v 4 dávkach.

Pre deti od 3 do 6 rokov je maximálna denná dávka 1-2 g paracetamolu v dávke 60 mg na 1 kg telesnej hmotnosti dieťaťa v 3-4 dávkach.

Paracetamol pre deti recenzia a ceny

Tablety paracetamolu sa môžu kúpiť za 3-5 rubľov, 10 kusov, 200 až 500 mg;

Paracetamol suspenzia pre deti 120mg / 5ml, 200g stojí v priemere 100-130 rubľov, prichádza v ovocných príchutiach - oranžová a jahoda;

Paracetamol rektálne sviečky 500 mg, 10 kusov je možné zakúpiť za 35-39 rubľov.

Každý vie o antipyretickom lieku Paracetamol. Vyrába sa v rôznych formách: tablety, kapsuly, suspenzie. Tento článok sa zaoberá detským paracetamolovým sirupom: návod na použitie, kontraindikácie, vedľajšie účinky a dávkovací režim.

Zloženie detských antipyretík

Sirup pre deti patrí do skupiny analgetík (lieky proti bolesti) a antipyretík (lieky znižujúce telesnú teplotu). Má tiež slabý protizápalový účinok. Hlavný aktívny - paracetamol. V 5 ml čírej viskóznej kvapaliny je dávka aktívnej zložky 120 mg. Ďalšie látky, ktoré sú súčasťou sirupu: t

  • glycerol;
  • etylalkohol;
  • príchuť;
  • čistená voda;
  • propylénglykol;
  • sorbitol;
  • metylparahydroxybenzoát;
  • propylparahydroxybenzoát.

Jahodový sirup má príjemnú chuť a vôňu, vyrába sa aj paracetamol s malinovou príchuťou.

Indikácie na použitie

Použitie paracetamolu na lekárske účely je široké. Liek je predpísaný pre bolesti hlavy akejkoľvek intenzity. Terapeuti a pediateri odporúčajú, aby ste mali vo svojej lekárni vždy sirup Paracetamol. Je účinný pri zvyšovaní teploty spôsobenej chrípkou, respiračnými ochoreniami. Paracetamol našiel svoje použitie v hypertermii v post-vakcinačných reakciách. Čo ešte tento liek pomáha?

Keďže sirup je analgetikum, pomáha s akoukoľvek bolesťou:

  • sval;
  • s kompresiou koreňov chrbtice;
  • s zubami;
  • ak sú poškodené vnútorné orgány;
  • v prípade poškodenia kože;
  • traumatické;
  • brucha.

Paracetamol sa užíva počas laktácie a gravidity, myalgie a neuralgie.

Schéma použitia a dávkovacieho režimu

Ako dať Paracetamol sirup? Liek je určený na vnútorné použitie. Dajte ju v súlade s hmotnosťou alebo vekom dieťaťa. Vzor aplikácie sa môže líšiť. Záleží na dôvode, prečo lekár predpísal Paracetamol dieťaťu alebo dospelému.

stôl

Návod na použitie lieku u detí v súlade s váhou so zvyšujúcou sa teplotou počas obdobia vírusového alebo infekčného ochorenia.

Paracetamol pre deti (sirup alebo suspenzia). Návod na použitie

Paracetamol je známy a populárny antifebrilný analgetický liek patriaci do anilidovej skupiny. V niektorých krajinách sa liek vyrába pod iným názvom. Účinne znižuje horúčku, potláča zápal detského paracetamolu (sirup), návod na použitie obsahuje úplné informácie o použití. Tieto zásady by sa mali dodržiavať, aby sa nepoškodil detský organizmus.

Princíp činnosti

Zvýšená telesná teplota u dieťaťa vyžaduje pohotovostnú starostlivosť. Teplo, bolesť, zimnica odstraňuje detský liek na základe paracetamolu. Chuť, ako aj forma uvoľňovania prispievajú k pohodlnému dávkovaniu a príjmu. Liek je málo toxický, má nízke riziko zvýšenia methemoglobínu.

Princíp účinku je založený na vlastnostiach látky - paracetamol označuje nehormonálne lieky, ktoré zabraňujú ďalšiemu zápalu. Účinná látka paracetamol inhibuje enzým cykloxygenázu, znižuje úroveň centier bolesti - prostaglandíny centrálneho nervového systému, normalizuje teplotu, znižuje výrazný syndróm bolesti. Liek ovplyvňuje zónu prenosu tepla a bolesť v mozgovom centre.

Po užití aktívnej zložky aktívne preniká do krvného obehu a po 1-3 hodinách sa likviduje močom. Najvyššia akumulácia je 5 - 20 μg / ml za pol hodiny. Liek je 16% viazaný na proteínové krvné zlúčeniny. Koncentrácia sa uskutočňuje v dávke 10 až 15 mg / kg telesnej hmotnosti.

Látky sa metabolizujú v pečeni - tvorí sa približne 80% konjugátov účinných látok so sulfátmi a kyselinou, metabolitmi. Sulphation dominuje u novorodencov alebo detí v prvom roku života a glukuronirovaniye dominuje u starších pacientov.

Zrejmou výhodou lieku je nízke riziko komplikácií ochorení zažívacieho traktu, žalúdočných lézií. Liek sa považuje za jeden z rýchlo pôsobiacich liekov na zozname.

Forma uvoľnenia a zloženie

Paracetamol pre deti sa predáva v tekutej forme, suspenzii alebo sirupu. Pridané aromatické prísady poskytujú špecifický odtieň jednotnej konzistencie. Napríklad, malinová chuť farby tekutej ružovej a jahodovej svetlo žltej farby. V 5 ml sirup obsahuje 120 mg látky. Okrem hlavného prvku sú obsiahnuté aj ďalšie zložky (kyselina citrónová, benzonát, sorbitol, cukor).

Plastové fľaše po 100-200 ml sú balené v škatuli. Paracetamol pre deti (sirup) sa musí rozdeliť pomocou odmernej striekačky alebo lyžice.

Tablety alebo sirup

Pre deti je vhodnejšie ponúknuť tekutú formu liekov, takže bol vytvorený Paracetamol Suspension Form. Štandardné tablety nie sú vhodné na delenie a dávkovanie deťom, takže je jednoduchšie vziať injekčnú striekačku a ponúknuť dieťaťu predpísanú dávku lieku.

Spôsob použitia špeciálnych inštrukcií

Najskôr si prečítajte návod a venujte pozornosť trvanlivosti lieku. Sirup pre deti je predpísaný trikrát až štyrikrát denne s prestávkou šesť hodín medzi dávkami. Tento stav je dôležité dodržiavať, aby sa zabránilo predávkovaniu. Musíte použiť odmernú lyžicu alebo odmernú striekačku. Aby nedošlo k preťaženiu žalúdka suspenziou, sú komerčne dostupné sviečky s rovnakou účinnou látkou.

Dlhodobé používanie paracetamolu by mal monitorovať lekár a mali by sa sledovať krvné testy. Fľaša s OTC suspenziou by mala byť pretrepaná. Kompozícia má cukor, takže táto skutočnosť sa berie do úvahy v prípade diabetes mellitus alebo zvýšenej hladiny glukózy.

Opatrne predpisujte liek v prípade nedostatočnej benígnej hyperbilirubinémie, ochorenia obličiek, pečene, pretože riziko nežiaducich reakcií a otravy organizmu je vysoké.

Paracetamol ovplyvňuje výsledky testov pri objasňovaní hladiny kyseliny močovej a glukózy, preto by ste mali informovať svojho lekára vopred.

Ak má dieťa intoleranciu fruktózy, špecialista nahradí suspenziu paracetamolu Ibuprofenom alebo inou náhradou. Paracetamol obsahuje sorbitol sladidla. Alergie môžu spôsobiť pomocné zložky.

svedectvo

Pozastavenie je pridelené deťom prvého roka - od šiestich mesiacov do 12 rokov. Liek má anti-horúčku, protizápalové, rovnako ako analgetický účinok pre dospelých a deti.

Hlavné indikácie:

Bolesť pri prerezávaní zubov mlieka, migréna, bolesť po poranení, pooperačná indispozícia.

kontraindikácie

Existuje zoznam obmedzení na vymenovanie lieku. Platí to najmä pre malé deti - akákoľvek liečba by mala byť koordinovaná s pediatrom, ako aj neustále sledované zmeny v dynamike zdravia malého pacienta. Novorodenec do jedného mesiaca nemôže užívať paracetamol. Ak je dieťa precitlivené na zloženie paracetamolu, špecialista vyberie alternatívnu možnosť zníženia teploty.

Opatrne a pod dohľadom lekára sa suspenzia predpisuje pacientom s renálnou, hepatálnou patológiou a žltačkou, keď je hladina bilirubínu v normálnom množstve. Tiež prechádzajú na analógové lieky na Gilbertov syndróm, hepatitídu a krvné patológie. Lekár študuje klinický obraz, históriu dieťaťa, na základe ktorej liek predpisuje alebo odstraňuje.

V prípade tabliet Paracetamolu sa zoznam kontraindikácií predlžuje (pre patologické stavy pečene, alkoholizmus, cukrovku, tehotenstvo).

predávkovať

Pri dodržiavaní stanovených odporúčaní je sirup dobre tolerovaný, nespôsobuje negatívne účinky na organizmus. Lokálne reakcie (vyrážka, žihľavka, svrbenie), angioedém sú možné s vlastnosťami každého organizmu. Údaje z krvných testov sa môžu meniť - hladina krvných doštičiek, leukocytov klesá, hodnota oxidovaného hemoglobínu sa zvyšuje.

Často sa na pozadí nesteroidných liekov vyskytuje bronchiálny spazmus, ktorý by sa mal brať do úvahy, ak mačka často trpí obštrukčnou bronchitídou. Môže sa vyvinúť pankreatitída, abnormálna funkcia pečene, zvýšená funkcia enzýmov.

Ak má dieťa cukrovku, môžu byť príznaky hypoglykémie - zníženie hladín glukózy v krvi. Pacient užívajúci veľké dávky paracetamolu alebo dlhodobo užívajúci liek vyvoláva rozvoj nefrotoxického šoku, ktorý je sprevádzaný renálnou kolikou, nekrózou alebo hnisom v moči.

Pri menovaní lieku vo vysokých alebo vysokých dávkach musí lekár sledovať stav pacienta.

Ako sa môže predávkovať

Po užití Paracetamolu u detí sa u detí často prejavujú príznaky intoxikácie. Napriek tomu, že táto látka je považovaná za najjednoduchšiu na zmiernenie individuálnych príznakov, musíte sledovať množstvo liekov, ktoré sa užívajú, aby nedošlo k otrave tela.

Prípravky na báze paracetamolu nevyžadujú predpis. Ak sa v odporúčaniach pre deti viackrát prekročí dávka, objavia sa nežiaduce reakcie.

Hlavné príznaky intoxikácie:

  • Útoky na nevoľnosť, emetické nutkanie.
  • Nadmerné potenie.
  • Bolesť brucha, epigastrická oblasť.

Nadmerné množstvá paracetamolu v tele dieťaťa sú nebezpečne závažné. Vnútorné orgány sú stále slabé, nie sú dostatočne zrelé, takže sa nedokážu vyrovnať s drogovou záťažou.

Pri ťažkom predávkovaní sa vytvára rad javov: arytmia, dysfunkcia pečene s reaktívnou encefalopatiou, akútne zlyhanie obličiek s nekrózou, kóma a smrť pacienta.

Vlastná liečba: umývanie tráviaceho traktu špeciálnymi prípravkami, volanie zvracania, prijímanie enterosorbentov (aktívne uhlie (čierne alebo biele), Polysorb alebo Enterosgel) v dávkach podľa veku. Potrebná núdzová pomoc.

Na liečbu predávkovania paracetamolom lekár aplikuje antidotum (antidotum) SH donátor (metionín-glutatión).

Predávkovanie sa tiež vyskytuje v dôsledku použitia veľkého množstva Paracetamolu batoliatom, takže lieky musia byť vysoké, mimo dosahu detí. Rodičia však môžu predávkovať paracetamolom, keď teplota po dlhšiu dobu neklesá.

Správnym postupom v prípade tepla je striedanie liekov na zníženie teploty. Nie je použitý žiadny liek, ale aspoň dva - obsahujúce ibuprofen a paracetamol. Napríklad, prvý príjem lieku sa vykonáva paracetamolovým sirupom a po 4 až 6 hodinách sa užíva ibuprofén. Uvoľňovacou formou môže byť sirup alebo rektálne čapíky. Takáto striedavá liečba nespôsobí predávkovanie jedným dieťaťom s jedným špecifickým liekom. Ak sa však teplota nezníži o tri alebo viac dní, je potrebná lekárska pomoc. Možno vymenovanie antibiotík.

Pre každý vek je stanovené určité množstvo účinnej látky v sirupe, vyznačené v deň použitia. Odporúča sa, aby deti používali tekutú formu lieku na presné dávkovanie.

Veľké dávky majú negatívny vplyv na organizmus ako celok - hlavná časť paracetamolu preniká do krvi, potom pečeň produkuje špeciálne enzýmy, ktoré odstraňujú paracetamol z tela. Dôsledky pre každé dieťa sú individuálne, preto sa u niektorých detí vyvinie krvácanie žalúdka, ak sa často predpisujú lieky obsahujúce paracetamol. Takéto následky sú veľmi nebezpečné, preto sa vyžaduje hospitalizácia a dohľad kvalifikovaných špecialistov. Sirupové látky na pankrease majú tiež toxický účinok.

V prvých hodinách po otrave paracetamolom je dôležité, aby ste sa sami neošetrili, ale aby ste vyhľadali lekársku pomoc. Zvlášť ak je dieťa pomalé, pasívne, odmieta jesť a vykazuje známky predávkovania.

Závažné následky sa vyskytujú pri maximálnom predávkovaní, takže musíte sledovať ich činnosť pri liečbe paracetamolom a neváhajte pri tiesňovom volaní.

Liekové interakcie

Nie všetky lieky sa navzájom kombinujú, preto sa táto skutočnosť musí brať do úvahy počas liečby. Ak sú lieky predpísané dieťaťu, lekár by mal nájsť informácie o tom na karte a predpísať vhodnú liečbu paracetamolom alebo jeho ekvivalentom. V návode na použitie paracetamolu v akejkoľvek forme sa poukazuje na interakciu s inými liekmi. Napríklad súčasné podávanie s barbiturátmi, liekmi na kŕče (fenytoín), fenylbutazónom, rifampicínom zvyšuje riziko toxického účinku.

Toxicita paracetamolu sa zvyšuje použitím salicylátov. Nesmie sa používať spolu s chloramfenikolom. Lieky obsahujúce paracetamol zvyšujú účinok nepriamych antikoagulancií.

Nekombinujte Paracetamol s inými liekmi, ktoré obsahujú túto účinnú látku. Existuje riziko predávkovania. Barbituráty znižujú antipyretické vlastnosti. Domperidón, metoklopramid zvyšujú absorpciu paracetamolu a cholestyramín ho znižuje.

Suspenzia paracetamolu znižuje močový účinok diuretík. Kombinované antivírusové lieky s liekmi (Arbidol, Anaferon, Ergoferon) zvyšujú riziko neutropénie.

Paralelné podávanie so salicylátmi zvyšuje riziko rakoviny vylučovacích orgánov, urogenitálnej oblasti. Prijatie nehormonálnymi látkami zvyšuje riziko nekrózy obličiek, ako aj nástup zlyhania obličiek.

Koľko a ako dať

Menované tekuté deti Paracetamolu (suspenzia) v závislosti od veku a hmotnosti dieťaťa.

Množstvo látky podľa veku:

  • 3 - 12 mesiacov. Menovaný 2,5-5 ml.
  • 1-6 l. Užívajte 5-10 ml.
  • 6-14 rokov. Dávkovanie je 240 - 480 mg - 10 - 20 ml.

V súlade s pokynmi by používanie suspenzie pre deti nemalo prekročiť tri dni na zníženie hypertermie a zníženie bolesti - viac ako päť dní. Predĺženie liečby Paracetamolom predpisuje lekár, môže mu byť predpísané antibiotikum.

suspenzia sa má užiť pol hodiny pred jedlom, konzumovať v čistej forme, môžete piť vodu. Fľaša sa pred použitím pretrepe. Dávkovanie je vhodné merať pomocou injekčnej striekačky so zameraním na meraciu stupnicu v závislosti od telesnej hmotnosti dieťaťa.

Jedna dávka zodpovedá 10-15 mg na kilogram hmotnosti. Prípustná denná sadzba nie je vyššia ako 60 mg na kilogram hmotnosti.

Vlastná liečba je nebezpečným dôsledkom, preto je každé opatrenie potvrdené pediatrom, prepojené s inými liekmi alebo predpísať úplný krvný obraz, aby sa identifikovali príčiny horúčky.

Podmienky skladovania

Detské odpruženie je uskladnené tri roky od dátumu výroby. Liek sa uchováva v tmavom, suchom a mimo dosahu detí.

Sirup sa pozitívne osvedčil v boji proti hypertermii a bolestivému útoku. Terapeutická forma má silný terapeutický účinok, vykazuje priamu aktivitu niekoľko minút po prvom použití.

Pred začiatkom samoliečby paracetamolom sa eliminujú zákazy užívania a množstvo lieku sa vypočíta presne podľa veku, aby sa minimalizovalo riziko nežiaducich reakcií. Pri vysokých teplotách môžete použiť odmasťovanie dieťaťa teplou vodou, odstrániť plienku alebo teplé oblečenie. Takéto akcie spolu s prijímaním antipyretík pomôžu znížiť teplotu.

Detská suspenzia paracetamolu (sirup): návod na použitie, dávkovanie, cena, recenzie

Tento článok slúži len na informačné účely. Pre konzultácie o aplikácii kontaktujte svojho lekára.

Mladšie deti často odmietajú piť horké lieky. Ale časy, keď rodičia museli prinútiť dieťa, aby si „bez chuti pilulky“ s teplotou už za sebou - detská paracetamol suspenzia prišla na záchranu. Návod na použitie, dávkovanie, cena lieku, recenzie - to všetko budeme diskutovať nižšie.

obsah:

Návod na použitie

Zvýšená teplota u dieťaťa „povzbudzuje“ rodičov, aby urýchlene konali. Chill a bolesť v dieťati pomôže odstrániť osvedčený nástroj, ktorý by mal byť držaný dnes v každej lekárni.

Detský paracetamol má sladkú chuť a je navrhnutý pre pohodlné použitie. Dôležitou výhodou suspenzií je nízka toxicita a nízke riziko zvýšenia methemoglobínu.

Nezávisle určiť dávku liekov nie je ťažké. Pomáha s týmto návodom na používanie paracetamolového sirupu pre deti. Suspenzia je určená pre deti od jedného mesiaca života. Kým dieťa nedosiahne vek troch mesiacov, lekár vám liek predpíše.

  • Ak chcete prijať dovnútra krátko pred použitím potravín.
  • Nerozrieďte inými tekutinami.
  • Pite veľa vody.
  • Pred použitím by sa mala pretrepať, aby sa dosiahla homogenita látky.
  • Dávkovanie liečiva sa vypočíta pomocou odmernej lyžice alebo striekačky, uzavretej v balení.
  • Ak používate injekčnú striekačku, pevne sa zasunie do adaptéra v hrdle fľaše. Otočný ovládač na požadovanú etiketu otočením fľaše hore dnom.
  • Dajte dieťaťu liek s injekčnou striekačkou a potom ho opláchnite tečúcou vodou.
  • Lyžičku a striekačku uchovávajte vo vnútri balenia.

dávkovanie

Každé balenie lieku má ako preventívne opatrenie odmeranú dvojitú lyžicu alebo injekčnú striekačku. Veľká lyžica pojme až 5 ml sirupu, menšieho - 2,5 ml.

Odborníci predpisujú mieru lieku v súlade s hmotnosťou dieťaťa. Vo výpočte odmerajte jednu dávku - 10-15 mg / kg telesnej hmotnosti. Prípustné denne - najviac 60 mg / kg telesnej hmotnosti dieťaťa. V súlade s vekom lieku je predpísané:

  • 1 až 3 mesiace - približne 2 ml (približne 50 mg);
  • 3 mesiace až 1 rok - 2,5 - 5 ml (60 - 120 mg);
  • 1 rok až 6 rokov - 5-10 ml (120-240 mg);
  • 6 až 14 rokov - 10-20 ml (240-480 mg).

Bez porady so svojím lekárom pokračujte v liečbe dlhšie ako 5 dní (3 - proti teplote, 5 - pre zmiernenie bolesti).

Nepokračujte v samoliečbe dlhšie ako je uvedené obdobie.

V ktorých lekároch je lepšie kúpiť + cenu

Suspenzia pre deti Paracetamol sa vydáva z lekární bez lekárskeho predpisu. Cena lieku závisí od typu výrobcu. Priemerná cena je sirup od ruskej spoločnosti Pharmstandard. V lekárňach online sa cena 120mg / 5ml fľaše liekov pohybuje od 71 do 129 rubľov:

Preskúmania akcií

Aký vplyv má detský paracetamol na telo chorého dieťaťa, čo si o tom myslia skúsení spotrebitelia? Poďme na to.

Detský paracetamol v suspenzii je analgetikum. Má vysokú absorpčnú rýchlosť 0,5-2 hodiny. Zabraňuje cyklooxygenáze v nervových centrách, upokojuje bolesť a zlepšuje termoreguláciu.

  • Neznižuje zápal v tele. Nezachováva sodík a vodu (metabolizmus vody a soli). Nepriaznivo neovplyvňuje sliznicu gastrointestinálneho traktu.
  • Vezmite do úvahy vlastnosti lieku. Je nežiaduce piť v rovnakom čase s ostatnými, ktorí majú paracetamol v kompozícii - je to nebezpečné predávkovanie.
  • Po požití sa Paracetamol rýchlo vstrebáva v gastrointestinálnom trakte, najmä v tenkom čreve. Krvná plazma Paracetamol dosahuje po 10 - 60 minútach, kde sa jeho koncentrácia postupne znižuje a po 6 hodinách účinok takmer vymizne.
  • Paracetamol sa distribuuje do všetkých tkanív tela, okrem tukového tkaniva a mozgovomiechového moku.
  • Zvážte, že liek je schopný narušiť vykonávanie laboratórnych testov s detekciou glukózy v plazme a kyseliny močovej.
  • Dlhodobá liečba paracetamolom spôsobuje kontrolu funkčného stavu pečene.
  • Príjem s etanolom nie je žiaduci.
  • Suspenzia obsahuje sacharózu, ktorá sa má zvážiť, ak má pacient diabetes.
  • 2-3 hodiny po užití lieku sa z tela odstráni. 85–95% paracetamolu sa vylučuje do 24 hodín obličkami ako glukuronidy a sulfáty, 3% - nezmenené.

Recenzie lekárskych špecialistov

Victor H.: Dobrý liek na zníženie teploty u detí. Existujú rôzne formy a rôzni výrobcovia. Často sa používa v pediatrickej praxi s hypertermiou rôznych etiológií av rôznych formách. K poklesu teploty dochádza rýchlo v spojení s etiologickým ošetrením.

Vasilija I.: Liek je účinný, telesná teplota dieťaťa rýchlo klesá. Pri aplikácii s dodržiavaním vekových dávok prakticky nespôsobuje vedľajšie účinky. Použitie lieku vo forme suspenzie zjednodušuje jeho použitie u mladších detí. Negatívne momenty počas užívania lieku nie sú pozorované.

Alexander P.: Paracetamol pre deti - antipyretikum, anestetikum, sa dobre používa v ORL praxi pri akútnych ochoreniach, otitíde, sinusitíde, v pooperačnom období. Poplatok zodpovedá kvalite lieku. Aplikujte podľa návodu, nevylučuje vznik akútnych alergických reakcií vo forme urtikárie, angioedému.

Ludmila: Na svete existujú dva typy antipyretík: Ibuprofen a Paracetamol. A ľudia sú rovnako rozdelení do dvoch „typov“ - ibuprofén pomáha niekomu lepšie, Paracetamol niekomu pomáha. Ibuprofen je Nurofen, Ibufen, Bofen atď. Paracetamol je Efferalgan, Panadol a ďalšie.

Ľudia recenzie

Naděžda: Najprv sme sa stretli s Pharmstandard Paracetamol pre deti so sirupom, keď náš syn mal 3 mesiace. V tomto veku urobte prvú vakcínu DPT. Potom nám pediater odporučil používať tento liek. A tak až jeden rok si sirup po každej vakcinácii DPT trikrát pomohol.

Anastasia: Všimol som si, že suspenzia nie je nižšia teplota, až po hodine a pol, teplota klesá približne, a po 3 hodinách teplota dcéry klesla na 36,6 stupňov. Jedna dávka suspenzie bola pre nás dosť 20 hodín, potom sa teplota opäť zvýšila na 38,1.

Catherine: Paracetamol pre deti, vždy používame, keď teplota stúpa. Viem, že iní ho odmietajú, údajne neznižuje teplotu, ale moje deti majú vždy liek, ktorý funguje bezchybne. Okrem toho sirup chutí dobre, čo je dôležité pre malé pesti. Po aplikácii začne teplota klesať po pol hodine, niekedy musíte čakať asi hodinu. Ďalším dôvodom, prečo si tento liek vyberám, je nízka cena. Liečim mamičky, ktoré si to myslia: prečo platiť za tú istú drogu, ak drahý ekvivalent nie je lepší.

Nikita: Synovi sa to páčilo. Pravdepodobne kvôli farbe v kompozícii, ale, bohužiaľ, inštrukcie nešpecifikujú chuť. Po 4-5 dňoch ochorenie začalo ustupovať, teplota klesala. A to sa páči. Nakoniec sme našli vhodný liek.

Valentina: Pri vysokej teplote to bolo nejako problematické so sviečkami, vždy to nepomohlo. A niekedy bol paracetamol pre deti veľmi užitočný. Po prvé, je vhodné dať ho pomocou odmernej lyžice. Naše dieťa si na ňu rýchlo zvyklo, a keď vyrastala, nemalo problém piť liek. Má zvláštnu ovocnú vôňu a sladkastú chuť - naše dieťa sa to páči.

Evgenia: Detský paracetamol je veľmi účinný pri znižovaní horúčky a ako anestetikum. U malého dieťaťa sa teplota vyskytuje z rôznych dôvodov a Paracetamol ju veľmi rýchlo znižuje. Dávam dieťaťu sirup z kolísky. Nevyvoláva alergie a iné reakcie. Chuť je sladká a dieťa si ju berie s radosťou. Paracetamol má upokojujúci účinok a syn po ňom sladko spí. Samozrejme, keď spí, pravidelne kontrolujte teplotu. Napriek svojej nízkej cene, Paracetamol zvláda svoju úlohu efektívnejšie ako drahé náprotivky. Preto s dôverou odporúčam tento liek deťom od veľmi mladého veku.

video

Vo videách vo videách YouTube zdieľajú starostlivé matky svoje skúsenosti s používaním detského paracetamolu v suspenzii.

svedectvo

Detský paracetamol v suspenzii pôsobí s:

kontraindikácie

  • Vysoká citlivosť na zložky v kompozícii.
  • Choroby pečene, obličiek.
  • Genetická neprítomnosť glukóza-6-fosfátdehydrogenázy.
  • Choroby krvi.
  • Buďte opatrní pri Gilbertovom syndróme (konštitučná hyperbilirubinémia).

Používajte opatrne, keď:

  • zlyhanie pečene a obličiek;
  • benígna hyperbilirubinémia;
  • diabetes;
  • (do 3 mesiacov).

Vedľajšie účinky

  • Alergické reakcie: zriedkavo - kožná vyrážka, svrbenie, žihľavka, angioedém.
  • Nevoľnosť, bolesť v žalúdku.
  • Hypoglykémia.
  • Hepatotoxický a nefrotoxický účinok pri predávkovaní.
  • Dyspnea, boľavý pocit v srdci.
  • Pri užívaní v odporúčaných dávkach sa zriedkavo vyskytujú závažné vedľajšie účinky.
  • Ak sa vyskytnú pozorovateľné reakcie, ktoré nie sú popísané v písomnej informácii pre používateľov, okamžite vyhľadajte lekára.

predávkovať

Akútna otrava paracetamolom je vyjadrená:

  • nevoľnosť;
  • vracanie;
  • bolesti žalúdka;
  • potenie;
  • bledú pokožku;
  • po 24-48 hodinách sa objavia príznaky poškodenia pečene a kŕče v pečeni.

Pri komplikovaných epizódach sa vyvíja zlyhanie pečene, encefalopatia a kóma. Pri dlhodobej liečbe liekmi s predávkovaním dávkou sa vyskytnú hepatotoxické a nefrotoxické účinky (renálna kolika, nešpecifická bakteriúria, intersticiálna nefritída, papilárna nekróza).

štruktúra

Účinná látka:

Pomocné látky:

  • Avicel RC-591 (mikrokryštalická celulóza, sodná soľ karmelózy) - 50 mg; xantánová guma (xantánová guma) - 7,5 mg;
  • metylparahydroxybenzoát (nipagín) - 5 mg;
  • propylénglykol - 1 mg;
  • sacharóza (cukor) - 1650 mg;
  • glycerol (glycerín) - 630 mg;
  • sorbitol (potravinársky sorbitol) - 1128,75 mg;
  • pomarančová príchuť alebo jahodová príchuť - 6,5 mg;
  • voda (čistená voda) - do 5 ml.

Opis: homogénna suspenzia zo svetlosivej alebo svetlosivej farby so žltkastým odtieňom do sivej alebo sivej farby so žltkastým odtieňom s charakteristickou ovocnou vôňou. Neobsahuje alkoholy a farbivá.

analógy

Analógy Paracetamol pre deti:

FAQ: Odpovede na často kladené otázky

Prípustný počet dávok lieku za deň?

Počet recepcií za deň - nie viac ako štyrikrát v intervaloch najmenej štyroch hodín. Vo zvlášť ťažkých chvíľach a len v podmienkach nemocnice, so súhlasom zdravotníckeho personálu, sú povolené viac ako štyrikrát.

V akom veku je dieťaťu umožnené užívať dieťa Paracetamol v suspenzii?

Deti s paracetamolom sa môžu užívať od 1 mesiaca po vymenovaní lekára.

Existuje šanca na alergiu na liek?

Suspenzie pre deti niekedy spôsobujú alergickú reakciu. Pamätajte však, že alergie sa vždy nevyskytujú na samotnom lieku. Stáva sa to na väzbových látkach obsiahnutých v detskej suspenzii.

S akou starostlivosťou sa liek?

Pri užívaní detského paracetamolu v suspenzii neprekračujte predpísanú dávku! Predávkovanie paracetamolom spôsobuje zlyhanie pečene.

Skladovacie podmienky pre deti Paracetamol?

Skladujte pri teplote neprevyšujúcej 25 ° C. Neuchovávajte v mrazničke! Uchovávajte mimo dosahu detí.