Môžem súčasne užívať analginum s papaverínom a dimedrolom?

Ako analgin, tak papaverín, a difenhydramín - lieky predpísané pre syndróm bolesti, kŕče (žlčové, črevné, obličkové koliky), zvýšená telesná teplota. Majú analgetický, antispasmodický, antipyretický, antialergický, sedatívny účinok.

Vlastnosti liekov

Analgin (účinná zložka metamizol) je narkotické analgetikum. Má analgetický, protizápalový účinok, znižuje horúčku v horúčkovitých stavoch.

Používa sa na bolesti hlavy, bolesti zubov, neuralgiu, spastické bolesti - žlčovú koliku, ochorenie obličkových kameňov, hypertermiu na pozadí ARVI.

Papaverín je makový alkaloid, ktorý má antispazmodický účinok na hladké svalstvo ciev, žlčník, maternicu, žalúdok, črevá. Používa sa pri hypertenzii na rozšírenie ciev, zmiernenie bolesti v črevnej kolike, gastritíde, biliárnej dyskinéze.

Diphenhydramin je antihistaminikum na liečbu alergických ochorení (urtikária, bronchiálna astma, pollinóza). Má tiež sedatívny a hypnotický účinok. Má protizápalový účinok v dôsledku blokovania receptorov histamínu H1.

Prečo je predpísaný spolu?

Účinok pri súčasnom použití sa zvyšuje. Diphenhydramin zabraňuje alergickej reakcii na prípravky lytickej zmesi a zvyšuje účinok lieku Analgin.

Ako sa správať na tele?

Majú analgetický, protizápalový účinok.

Indikácie na použitie

Kolika (žlčová, obličková, intestinálna), migréna, zastavenie hypertenznej krízy, akútna respiračná vírusová infekcia, pneumónia, vysokoteplotná tuberkulóza, menštruačná bolesť, pankreatitída.

Ako užívať Analgin s papaverínom a difenhydramínom?

Použite 1 ampulku roztoku na intravenózne podanie každého lieku a odoberte ju do jednej 5 ml injekčnej striekačky.

Funkcie aplikácie

Tehotenstvo a dojčenie

Kontraindikované. Dojčiacim matkám sa odporúča, aby počas liečby ukončili kŕmenie.

Vek detí

Komarovsky neodporúča Analgin pre deti, pretože jeho toxický účinok. Zakázané dávkovanie vyššie ako 500 mg metamizolu pre deti do 10 rokov.

Pokročilý vek

Je potrebné sledovať stav pečene, obličiek po podaní liekov intravenózne, intramuskulárne.

Nežiaduce účinky Analgin s Papaverine a Dimedrol

Metamizol: poškodenie pečene, alergické reakcie, agranulocytóza, angioedém.

Papaverín: pokles tlaku, alergia, závraty.

Účinná látka Dimedrol - difenhydramín spôsobuje celkovú slabosť, ospalosť.

Kontraindikácie pre použitie Analgin s Papaverine a Dimedrol

Pečeň, zlyhanie obličiek, tehotenstvo, kŕmenie, bronchiálna astma.

Vplyv na riadenie vozidla

Všetky prípravky v zmesi môžu ovplyvniť koncentráciu. Dimedrol má hypnotický účinok, preto je kombinácia kontraindikovaná pre vodičov a osoby riadiace komplexné zariadenia.

Interakcia s inými liekmi

Metamizol zvyšuje hepatotoxicitu iných liekov, barbituráty oslabujú jeho účinok. Amitriptylín, perorálne kontraceptíva vedú k zvýšeniu koncentrácie. Nekompatibilné s rádioaktívnymi látkami. Zvyšuje aktivitu antikoagulancií, oslabuje účinok cyklosporínu.

Papaverín zvyšuje účinok antihypertenzív, znižuje terapeutický účinok Levodopy. Analgin a NVPS zvyšujú antispasmodické pôsobenie.

Dimedrol zvyšuje anticholinergný účinok holinoblokatorov.

Kompatibilita s alkoholom

Zmes je nekompatibilná s etylalkoholom.

predávkovať

Dochádza k zvýšeniu vedľajších účinkov, možnému kóme, zlyhaniu pečene. Liečba - peritoneálna dialýza, nútená diuréza, s použitím tabliet - výplach žalúdka cez skúmavku.

Obchodné podmienky pre lekárne

Predpis.

Podmienky skladovania

Teplota skladovania - nie vyššia ako 25 ° C.

Čas použiteľnosti

Dimedrol (riešenie) - 4 roky, Papaverine - 2 roky, Analgin - 3 roky.

analógy

Existuje kombinovaný liek - Pentalgin, obsahujúci antipyretický paracetamol, antispazmodikum Drotaverinum a antihistaminikum, feniramín.

Cena lieku

Analgin v ampulkách stojí 60 rubľov. pre 10 ampuliek Cena Dimedrol - 25 rubľov., Papaverina - 64 rubľov.

recenzia

Počas menštruácie bola silná bolesť. Lekár sanitky zastrelil triádu - bolo to lepšie.

Vyskytla sa pneumónia. Lytická zmes bola predpísaná na zníženie tepla a dyspnoe zmizla.

Vlasova N.E., pohotovostný lekár

Pri vysokej horúčke, žlčovej kolike, hypertenzii, bolestivej menštruácii u žien používame kombináciu antispazmodík, analgetík a antihistaminík. Pomáha rýchlo.

Nikolaev PV, chirurg

S kolikou vždy predpisujeme triádu na zmiernenie bolesti, upokojenie pacienta, relaxáciu žlčových ciest alebo uretrov.

Prick triadum: opis a vlastnosti lieku

Vysoká teplota môže sprevádzať rôzne ochorenia a patologické stavy. Teplota sa môže zvýšiť u dospelých aj u detí.

Lekári odporúčajú víriť iba teplotu na 39 a 40 stupňov.

Dnes existuje veľké množstvo liekov, ktoré znižujú teplotu. Avšak najúčinnejším liečivom na zníženie teploty je injekčná triáda.

Droga, ako už názov napovedá, má niekoľko účinkov. Tento jedinečný nástroj pomáha v boji proti zápalovým ochoreniam, ako aj patológiám, ako je chrípka alebo ARVI. Liek je omnoho účinnejší ako rôzne tablety, pretože jeho účinok v porovnaní s inými liekmi je kombinovaný.

Troychatka (Analgin, difenhydramín, papaverín) sa tiež nazýva lytická zmes. Nástroj sa často používa na injekcie. Tento nástroj je kombináciou, prispieva nielen k zníženiu teploty, ale aj k odstráneniu bolesti.

Lekári ambulancie v domácom povolaní, ako aj na odstraňovanie ochorení u ľudí, ktorí sú liečení v nemocnici, často používajú triádu na zníženie teploty. Zloženie liečiva: Analgin, Dimedrol a Papaverine (Drotaverine).

V niektorých prípadoch je Drotaverinum nahradené But-spoy. Keďže difenhydramín je dostupný výhradne na predpis, namiesto toho sa používa Tavegil alebo Diazolin. Často robia injekcie triády, pretože je to vďaka intramuskulárnemu podávaniu činidla, že terapeutický účinok nastáva po asi 15 minútach.

Terapeutické vlastnosti liečiva sú určené jeho zložkami. Analgin má analgetický účinok a pomáha znižovať teplotu. Pokiaľ ide o liek Dimedrol, tento liek prispieva k blokovaniu receptorov histamínu a má tiež sedatívny účinok. Pokiaľ ide o Papaverine, tento liek má pozitívny vplyv na hladké svalstvo ciev, pomáha eliminovať kŕče.

Vďaka tejto kombinácii je liek skutočnou záchranou, ktorá môže poskytnúť núdzovú pomoc ľuďom, ktorí trpia rôznymi patológiami, ako aj zníženie teploty.

Okrem toho, triádová pichnutie sa používa pomerne často pri hypertenzných krízach, pretože pomáha pri znižovaní tlaku, pri depresívnych a úzkostných poruchách, pri bolestivých pocitoch spôsobených spazmom čreva alebo močového systému a liek je účinný pri bolestiach chrbta.

Triádové injekcie sú samozrejme účinné a pomáhajú pri znižovaní teploty u dospelých aj detí. Použitie tejto kombinácie liekov bez vedomia špecialistu sa však neodporúča. Okrem toho je v čase prípravy roztoku veľmi dôležité zachovať proporcie a v čase použitia - dávkovanie.

Troychatka (výstrel z teploty): zloženie, indikácie a kontraindikácie

Zloženie triády na teplotu zahŕňa: Drotaverín (No-shpa alebo Papaverin), Dimedrol (Diazolin alebo Tavegil) a Analgin. Je to veľmi účinný prostriedok proti zápalovým ochoreniam, chrípke, ARVI.

Troychatka (teplota pri injekcii) môže byť určená iba kvalifikovaným technikom.

Vlastné ošetrenie, ako aj použitie kompozície so zlými proporciami, je plné hrozných následkov.

Lekári často predpisujú použitie lytickej zmesi na zníženie teploty bez ohľadu na to, čo vyvolalo jej vzostup. Správna kombinácia troch samostatných liečiv prispieva k rýchlej stabilizácii teploty, eliminácii bolestivých kĺbov a eliminácii bolestí hlavy.

Avšak, pri liečbe triády na teplotu dieťaťa, nezabudnite, že v prípade zápalových ochorení, trvanie účinku lieku je 3-4 hodiny. Potom sa môže objaviť horúčka. Vzhľadom k veľkému zaťaženiu tela dieťaťa sa odporúča, aby sa nástroj podával maximálne trikrát denne.

Nezabudnite, najmä ak malé dieťa trpí vysokou horúčkou, že použitie lytickej zmesi môže určiť len špecialista.

Avšak, ak dieťa nezníži teplotu, a z nejakého dôvodu je nemožné zavolať lekára do domu, aby sa zabránilo kŕče, ktoré môžu viesť k plačom následky, najmä smrť, musíte držať drogy doma dostať triád včas.

Recept na prípravu zmesi je pomerne jednoduchý, hlavná vec je prísne dodržiavať pomer zložiek. Lytická zmes sa skladá z troch hlavných liekov. Ak nemáte správny liek, môžete ho nahradiť iným, ale s rovnakým účinkom.

Troychatka (Analgin, Paracetamol, Suprastin) je účinný v boji proti horúčke, a to u detí aj dospelých. Paracetamol má rovnaké vlastnosti ako papaverín a Drotaverinum a Suprastin k Dimedrol. Analgin, ak nie je dostupný doma, môže byť nahradený akýmkoľvek liekom, ktorý má analgetické účinky.

Dávka zmesi závisí od telesnej hmotnosti pacienta. Ak je hmotnosť nižšia ako 60 kg, produkt sa pripraví nasledujúcim spôsobom: 1 ml Analgin, 1 ml Papaverinu a 1 ml antihistaminického prípravku, napríklad Diazolin. Droga bude fungovať asi po štvrťhodine.

Ak chcete získať maximálny úžitok z liečby, je dôležité vedieť, ako ju aplikovať. Pred naplnením injekčnej striekačky s liekom sa musia ampulky troch liekov stlačiť v rukách, aby sa zahrievali. Nezabudnite na dezinfekciu ampuliek pred injekciou. Ďalšou fázou je naplnenie striekačky zložkami triády. Musíte najprv vytočiť dva mililitre Analgin, potom rovnaký Paracetamol a jeden mililiter antihistaminika.

Miesto pre intramuskulárnu injekciu lytickej zmesi je horný vonkajší štvorec zadku. Pred podaním injekcie je potrebné liečiť dermis alkoholom. Potom musíte vpichnúť ihlu na 2/3 dĺžky (kolmo na povrch zadku) a potom pomaly viesť roztok. Ak sa v mieste vpichu injekcie vytvorilo tesnenie, je potrebné zaviesť jódovú sieť.

Troychatka (injekcia teploty), neodporúča sa na použitie pri rezaní, ostrej alebo zatúlanej bolesti v bruchu.

Tieto prejavy môžu indikovať zápal slepého čreva. Použitie lieku je kontraindikované pre osoby s individuálnou intoleranciou. Nepoužívajte túto kombináciu tehotných a dojčiacich žien.

Lytická zmes je dosť závažná medicína, ktorá pri nevhodnom používaní môže spôsobiť katastrofálne následky.

Môže sa používať len v extrémnych prípadoch a len vtedy, ak neexistujú žiadne kontraindikácie na jeho použitie: s ťažkou intoxikáciou tela, sprevádzanou nevoľnosťou, vracaním a hnačkou, kritickým zvýšením teploty a neschopnosťou ju znížiť pomocou antipyretík.

Nevhodné používanie kombinovaného lieku, ako aj nedodržiavanie dávkovania a proporcií a zneužívania je spojené s dehydratáciou, výskytom záchvatov, závratom a stratou vedomia.

Aby sa predišlo vzniku vedľajších účinkov a zhoršeniu stavu, pred podaním injekcie je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Doprajte srdce

Tipy a recepty

Diphenhydramine Analgin Drotaverinum

Troychatka je lytická zmes pozostávajúca z troch najpopulárnejších farmakologických činidiel, ktorých pôsobenie je zamerané na zníženie teploty. Zloženie triády zahŕňa Analgin, Drotaverin a difenhydramín. Všetky komponenty majú nízku cenu a významnú účinnosť. Prostriedky majú jednoduchú akciu, sú podávané dospelým aj deťom. Dávkovanie a podiely terapeutických produktov sa vypočítajú individuálne v každom jednotlivom prípade.

Zloženie a uvoľňovacia forma

Troychatka sa skladá z Analgin, Drotaverin a Dimedrol, ktoré sú dostupné vo forme tabliet a injekcií na injekciu. V niektorých situáciách môže byť zloženie triády zmenené nahradením zložiek analógmi.

  • Drotaverín môže byť nahradený iným prostriedkom antispazmodického účinku, ako je No-spay alebo Papaverine. Tieto lieky zmierňujú bolesť v kĺboch ​​a svaloch, ktoré sa objavujú pri vysokých teplotách.
  • Diphenhydramín, ktorý nie je dostupný v lekárňach, je antihistaminikum - jeho účinok je zameraný na blokovanie receptorov histamínu H1. Tento liek môže byť nahradený inými liekmi, ktoré majú podobné farmakologické účinky - Tavegilom, Dexamethason alebo Diazolin. Diphenhydramín a jeho analógy zmierňujú kŕče ciev, potláčajú zápal a opuch slizníc.
  • Analgin, ako hlavná zložka zloženia triády, má tiež analógy, ktoré pomáhajú znižovať teplotu. Liek patrí do skupiny antipyretických, protizápalových a analgetických činidiel. Analgin pôsobí ako silné analgetikum, ktoré pomáha eliminovať nepríjemné pocity, ku ktorým dochádza pri vysokých teplotách. Činidlo je často nahradené Toralgin, Metamizole alebo Nobol.

Označenia na vymenovanie

Použitie liekov sa odporúča v akomkoľvek stave, ktorý je sprevádzaný horúčkou. Je však dôležité, aby sa dodržiavalo pravidlo - neodporúča sa ochladzovať teplotu, ak sa nezvýšila nad 38 - 38,5 stupňov, pretože takéto zvýšenie samo osebe je kritické pre mnohé mikroorganizmy.

Príjem kombinovanej prípravy je povolený za nasledujúcich podmienok so zvýšením ukazovateľov teplomeru:

  • akútne infekčné ochorenia a zápalové procesy;
  • ataky porúch srdcového rytmu;
  • mdloby alebo kŕčovité stavy spôsobené horúčkou;
  • v pooperačnom období;
  • pri liečbe svalov, bolesti žalúdka, migrény, ako aj bolesti, ktorá sa vyskytuje počas urolitiázy a ochorení postihujúcich urogenitálny systém;
  • s neurotickými poruchami;
  • epileptické záchvaty;
  • na zmiernenie príznakov a prevenciu rozvoja hypertenznej krízy (metóda, ktorú lekári používajú na pohotovosti av lekárskych nemocniciach);
  • kriticky zvýšený krvný tlak (v tomto prípade je potrebné urobiť intramuskulárnu injekciu);
  • ochorenia kardiovaskulárneho systému;
  • pri akútnych alergických reakciách s astmatickým komplexom. Účinok aktívnych zložiek liečivej zmesi je zameraný na zníženie aktivity alergickej reakcie a potlačenie symptómov: teplota, bolesť hlavy, svrbenie, zlyhanie dýchania atď.

Dávkovanie a podávanie

Spôsob podávania a dávkovanie triády na teplotu je určené množstvom jednotlivých ukazovateľov: hmotnosť, vek, hypertermický stav. Neodporúča sa používať triádu ako lytickú zmes samostatne, bez menovania a kontroly lekára.

tablety

Na prijímanie triád vo forme tabliet je potrebné kombinovať účinné látky v rovnakom pomere. Ak chcete rýchlo znížiť teplotu, musíte vypiť jednu tabletu lieku Dimedrol, Papaverine a Analgin. Táto metóda sa používa v situáciách, keď rýchlosť poklesu telesnej teploty nie je kritická. Po užití liekov klesne teplota po 25 minútach, keď koncentrácia účinnej látky v tele dosiahne maximum.

injekcie

Pri injekciách je potrebné pozorovať proporcie kombináciou účinných látok. Hlavným parametrom pre stanovenie dávky, tak pre dospelých, ako aj pre deti, je hmotnosť. Na prípravu zmesi zodpovedajúcej hmotnosti 50 kilogramov je potrebné zmiešať prípravky v ampulkách: t

  • Analgin - 2 mililitre 50% roztoku;
  • Dipenol - 1 ml 1% roztoku;
  • Drotaverinum alebo Papaverine - 2 mililitre 2% roztoku.

Deti s hmotnosťou nižšou ako 50 kg by mali dostať zníženú dávku lieku, čo zodpovedá telesnej hmotnosti. Dospelí potrebujú zvýšiť podiel zložiek kompozície. V prípade samostatných podmienok, ktoré určí lekár, môže byť potrebné zvýšiť objem lieku Analgin alebo Dimedrol v zložení lieku.

Znakom zavedenia vo forme injekcií je, že rýchlosť dodávania zložiek kompozície lytickej zmesi je významne vyššia ako pri užívaní liekov vo forme tabliet. Po zavedení intramuskulárnej hmoty klesne teplota pacienta po 3 až 6 minútach, čo je obzvlášť dôležité v ťažkých podmienkach, keď je teplota kritická - 40-41 stupňov.

kontraindikácie

Troychatka má početné kontraindikácie kvôli pôsobeniu každej zložky zloženia lytickej zmesi:

  • novorodenecké obdobie a detstvo do 3 rokov;
  • glaukóm;
  • vredy žalúdka a čriev;
  • stenóza krčka močového mechúra a iné stavy vyžadujúce chirurgický zákrok;
  • tehotenstvo a dojčenie;
  • bronchiálna astma;
  • intoxikácia alkoholom a drogami;
  • reumatické ataky;
  • zlyhanie srdca, obličiek a pečene;
  • leukopénia, anémia a iné poruchy krvi;
  • neznášanlivosť laktózy (monohydrát laktózy je obsiahnutý v Drotaverine), atď.

predávkovať

Ak prekročíte prípustnú dávku, je možný celý rad vedľajších účinkov:

  • závraty;
  • nevoľnosť;
  • bolesti žalúdka;
  • porucha orientácie v priestore;
  • bolesti hlavy;
  • hypotenzia;
  • ospalosť;
  • slabosť;
  • kŕče;
  • poruchy spánku atď.

Skladovacie podmienky a trvanlivosť

Farmakologické činidlá, ktoré tvoria triádu v tabletovacej forme, sa môžu skladovať tri roky. Prípravky vo forme ampuliek sa uchovávajú až dva roky. Po zmiešaní liekov by sa mali spotrebovať v priebehu niekoľkých hodín. Podľa pokynov je potrebné liek uchovávať na tmavom mieste pri izbovej teplote bez prístupu kyslíka vo vnútri balenia.

Ako pomáha triáda pri teplote, táto otázka je zaujímavá pre mnohých pacientov. Väčšina ľudí nechce poraziť teplotu, ak nie je nad 38,5 stupňov. Pacienti umožňujú telu vyrovnať sa so samotnou chorobou. Často sa však stáva, že imunita nie je schopná bojovať s chorobou a teplota zostáva zvýšená. V tomto prípade by ste mali prijať určité opatrenia. Niekedy štandardné lieky nepomáhajú oslabenému telu. Potom musíte mať pomerne efektívny a efektívny prostriedok - triádu, ktorá pomôže znížiť teplotu.

Vlastnosti lieku

Čo je súčasťou triády? Teplota Troychatka je jedným z najúčinnejších zdravotníckych pomôcok, ktoré znižujú horúčku. Okrem toho tento liek účinne pomáha nielen pri SARS alebo akútnych respiračných infekciách, ale aj pri závažných zápalových ochoreniach.

Podľa mena je možné posúdiť, že triáda na teplote sa skladá z 3 zložiek:

V niektorých prípadoch môže byť Drotaverinum nahradené nasledujúcimi antispasmodickými činidlami: Papaverine alebo No-shpa. Diphenhydramín nie je v lekárni dostupný bez lekárskeho predpisu, preto je niekedy nahradený liekom Tavegil alebo Diazolin, ktoré majú podobné liečivé vlastnosti.

Na zavedenie tohto lieku do tela je potrebné urobiť injekciu. Ťahať triádu na teplotu gluteus maximus. Takýto postup možno nazvať najúčinnejším. Typicky táto metóda vedie k normalizácii telesnej teploty za pouhých 15 minút.

Pomery zmesi liečiv

Dospelí s priemernou hmotnosťou približne 60 kilogramov odporúčali takýto pomer liekov - miešajte tabletové roztoky v množstve: 2 ml Analginu, 2 ml Drotaverinu a 1 ml Dimedrolu. Ale ak je jedna zo zložiek liečivej zmesi nahradená, potom je pred použitím lepšie konzultovať so svojím lekárom správny pomer zložiek triády.

Ako sa triáda na teplotu?

Nie každá z jeho zložiek má antipyretický účinok. Hlavnou zložkou tohto lieku je Analgin. Pomerne účinne znižuje teplotu a zároveň odstraňuje bolesť a bolesti.

Diphenol silne dopĺňa antipyretickú vlastnosť Analgin. Má tiež vynikajúce antialergické vlastnosti a dokonale zmierňuje edém slizníc. Liek Drotaverine má dobré antispasmodické a vazodilatačné vlastnosti.

V prípade ne-shpy sa môže zaznamenať podobný liečebný účinok s Drotaverinom. Rozširuje krvné cievy, znižuje krvný tlak a eliminuje kŕče. Tieto lieky pomáhajú zvýšiť prenos tepla, čím posilňujú pôsobenie Analginu, čo ho robí výraznejším.

Vyššie uvedené zloženie poskytuje pacientovi účinnú pomoc, aj keď má veľmi vysokú teplotu. Ďalšou výhodou tejto zmesi liekov: musí byť použitý v prípade, keď nezdravý človek nemôže brať drogy vo forme tabliet. Takáto potreba sa obyčajne objavuje s neskutočným chrapotom, stratou vedomia alebo chorou osobou, ktorá odmieta požívať drogy.

Triádu treba podať injekciu iba v prípade, ak je teplota vyššia ako 38 stupňov. Použitie tejto kompozície viac ako 2-krát denne je zakázané.

Musíme si však uvedomiť, že triáda je dosť vážna zmes. Preto sa musí aplikovať veľmi opatrne. 3 vyššie uvedené lieky určite pomôžu znížiť teplo, ak budú správne vybrané. Ale v prípade, keď proces zápalu práve začína v tele, triáda zníži teplotu na 3-4 hodiny, a potom teplota opäť stúpne. Z tohto dôvodu sa triáda používa len na komplexnú liečbu.

Aké sú kontraindikácie pri použití triády na teplotu? Niekedy je kontraindikované aplikovať triádu pacientovi. Pomocou tohto nástroja nemôžete odstrániť teplo, ak:

  1. Pacient má vysokú horúčku as ňou bolesť brucha. Tento liek zmierňuje akúkoľvek bolesť. A v prípade pacienta s akútnou apendicitídou sa tento terapeutický účinok zmesi ukazuje ako mimoriadne nebezpečný.
  2. Prítomnosť nezdravej osoby alergia na jednu zo zložiek triády. Pred vstupom do liekov, by ste mali skontrolovať alergickú reakciu tým, že upustíte 1 kvapku lieku pod dolné viečko. V prípade nepríjemných pocitov alebo začervenania je použitie triády prísne zakázané.
  3. Ak sa pacient už pokúsil znížiť teplotu pomocou prostriedkov, ktoré tvoria triádu, takéto konanie bude viesť k predávkovaniu.

Je možné použiť triádu na zníženie teploty u detí? Troychatka pre deti na teplotu a jej dávkovanie určuje lekár. Väčšina lekárov neodporúča používať tento liek na liečbu detí, pretože môže nepriaznivo ovplyvniť obličky a pečeň. V konkrétnom prípade sa musíte poradiť s kompetentným špecialistom, ktorý určí vhodnú dávku lieku, ak je prijateľná na liečbu dieťaťa. Lekári zvyčajne umožňujú použitie triády na liečbu detí pomocou Papaverine. Jeho výška sa vypočíta na základe veku dieťaťa.

Kombinácia lieku Dimedrol s liekmi analginum a antialergickými liekmi

Najčastejšie používané lieky sú difenhydramín a papaverín, ktoré sú spojené s nízkymi nákladmi na lieky a rýchlym nástupom účinkov. A spolu s nimi používali analgin, ktorý je súčasťou injekcie "triáda". Táto zmes sa používa v nemocnici a na pohotovosti. Intramuskulárna injekcia „triáda“ intramuskulárne, ktorá umožňuje urýchliť nástup požadovaného účinku.

Triáda sa používa u chirurgických, traumatických a terapeutických pacientov. Injekčná kompozícia v dôsledku analgénu má neexprimovaný analgetický účinok a je tiež účinná proti teplote. Diphenhydramín je blokátorom receptorov histamínu na periférii, používa sa ako centrálne sedatívum. Papaverín je silné antispazmodikum s prevažujúcim účinkom na hladké svalstvo ciev.

Kombinácia liekov v „triáde“ sa považuje za univerzálnu pre poskytovanie prvej pomoci v prípade mnohých patológií. Pri chirurgických ochoreniach papaverín s difenhydramínom a analginum pomáha zastaviť syndróm bolesti uvoľnením svalov svalov, častí močových ciest a čriev. Vzhľadom na liek Dimedrol je možné výrazne zmierniť príznaky akútnych chirurgických, urologických a gynekologických patológií. To vám umožní upokojiť pacienta. Analgin môže nahradiť aspirín, ak je dostupný ako injekcia.

V terapeutickej nemocnici a na pohotovosti, v ambulancii av zdravotníckych a pôrodníckych centrách sa môže „triáda“ použiť na zmiernenie hypertenznej krízy a na zmiernenie úzkosti. Na zníženie krvného tlaku v "triáde" sa používa papaverín. Veľmi jemne koriguje indikátor krvného tlaku v dôsledku relaxácie tepien svalového typu. Sú umiestnené na periférii, a preto pôsobenie papaverínu zlepšuje zásobovanie periférnych tkanív krvou bez toho, aby sa narušil prietok krvi v mozgu, obličkách a srdci.

Vo väčšine častí krajiny nie sú žiadne veľké nemocnice so špeciálnymi alergologickými oddeleniami. Výsledkom je, že pacienti s alergickými ochoreniami prichádzajú buď do terapeutických nemocníc alebo na jednotku intenzívnej starostlivosti. Prvá etapa ich hospitalizácie je však pohotovosť alebo ambulancia. Tu na zníženie aktivity alergickej reakcie možno použiť "triádu". Vzhľadom na prítomnosť zmesi Dimedrol znižuje riziko pre pacienta počas systémovej alergickej reakcie.

Zloženie triády, dávkovanie liekov

Zloženie triády zahŕňa tri farmakologické liečivá, ktoré sú extrémne lacné, relatívne málo vedľajších účinkov, ako aj rýchly nástup účinku. Patrí medzi ne analgin, difenhydramín a papaverín.

Dávka dipyrónu v zmesi je 2 ml 50% roztoku. Dávka dimedrolu - 1 ml 1% roztoku. Dávkovanie papaverínu - 2 ml - 2% roztok.

Analgin sa v západných krajinách nepoužíva kvôli veľkému počtu nežiaducich reakcií a preto, že nie je ekonomicky životaschopný pre farmakologické spoločnosti. Patrí do triedy nesteroidných protizápalových liekov a má mnoho analógov. Jedným z nich je aspirín. Obidva lieky majú mnoho nežiaducich reakcií spojených s inhibíciou 2 typov cyklooxygenázy. Na zníženie teploty však zostáva výborným prostriedkom analgín a aspirín.

Liek Dimedrol patrí do triedy inhibítorov histamínových receptorov a patrí medzi lieky prvej generácie. V skutočnosti, Dimedrol je už zastaraný a nie je najúspešnejší pri liečbe alergických ochorení. Je to spôsobené potlačením nervovej aktivity na najvyššej úrovni. Po užití lieku Dimedrol sa u väčšiny pacientov pozoruje ospalosť. Z tohto dôvodu „triáda“ nie je účinným prostriedkom na trvalú liečbu alergií, hoci ju možno použiť v počiatočnom štádiu vývoja systémovej reakcie: urtikáriu, anafylaktický šok, angioedém.

Plnohodnotný analóg dimedrolu, ktorý nemá žiadny centrálny účinok, je loratadín, známy pod obchodným názvom Claritin. Tento liek patrí do triedy blokátorov histamínu II. V rovnakej kategórii na liečbu alergie sú prítomné fencarol, peritol, diazolin a simprex. V súčasnosti sú najúčinnejšími zástupcami tretej generácie blokátorov histamínových receptorov: cytirizín, desloratadín, fexofenadín. Okrem toho, loratadín zostáva jedným z najčastejšie používaných liekov na liečbu akéhokoľvek typu alergií.

Papaverín v zložení "triády" plní funkciu antispasmodika, ktorá je najaktívnejšia vo vzťahu k svalom ciev. Intramuskulárna injekcia vedie k poklesu krvného tlaku, relaxácii hladkých svalov čreva, zvierača žlčníka, veľkej dvanástnikovej papily, ureteru. Funkčný analóg papaverínu je „No-shpa“.

Drotaverinum je prítomné v zložení tohto lieku, ktorý je aktívnejší vo vzťahu k hladkým svalom vnútorných orgánov, a nie ciev. No-shpa sa používa v chirurgickej, terapeutickej a gynekologickej praxi. Kvôli relaxácii hladkých svalov môžu Drotaverinum a papaverín anestetizovať. Silami účinku neprekračujú Novocain, ale odstraňujú príčinu bolesti, kvôli ktorej sú zvolení na liečbu oveľa častejšie ako iné prostriedky.

Autor článku: Alina Samsonov

Keď človek trpí ťažkou hypertermiou, jednou z najlepších metód, ako sa s ním vyrovnať, je triáda. Mnohí lekári ho považujú za nevyhnutný spôsob, ako znížiť vysokú horúčku. Otázka bezpečnosti tohto nástroja je dosť kontroverzná a názory sa tu radikálne delia, ale jeho účinnosť a význam sú dnes nepochybné. Preto sa triáda na teplotu veľmi často používa v praxi pediatrov, špecialistov na infekčné choroby, praktických lekárov a lekárov iných špecialít.

Keď je teplota vystavená "zrazeniu"

S rozvojom ťažkej hypertermie nám telo vysiela signál, že infekčný proces porazí svoju obranu. Hypertermia sa najčastejšie prejavuje v skorých štádiách vírusových infekcií, ako aj v závažných bakteriálnych procesoch. Teplotná reakcia je indikátorom vývoja podobných procesov v našom tele.

Naša imunita reaguje na zavedenie cudzích agentov veľmi rýchlo. Jedným z jeho spôsobov pôsobenia je zvýšenie teploty. S číslami nad 38 ° C sa začína produkovať náš prirodzený ľudský interferón, faktor nekrózy nádorov a zvyšuje sa aktivita leukocytov. Takéto prostredie je veľmi nepriaznivé pre baktérie a vírusy. Okrem toho aktivita antibiotík na pozadí vysokých počtov teplotnej odozvy je omnoho vyššia ako u obvyklých 36,6 ° C. Lekári neodporúčajú používanie antipyretík, kým teplomer nepreukáže, že teplota vzrástla nad 38,5 ° C.

Znížiť teplotu liekov by malo byť, keď sa bude ďalej zvyšovať. Extrémna hypertermia vedie k vyčerpaniu tela a tiež preťažuje kardiovaskulárny systém.

Ak by mala teplota „klesnúť“, ak nedosiahla 38,5 ° C:

  • poruchy srdcového rytmu;
  • rozvoj mdloby alebo kŕčovitých stavov;
  • nestabilita nervového systému - epilepsia, schizofrénia, riziko vzniku edému mozgu.

Trifoliate sa v lekárskom prostredí niekedy nazýva lytická zmes, čo znamená prostriedok na rýchlu normalizáciu teplotnej krivky. Ďalším užitočným účinkom tejto kombinácie liečiv je analgetikum, to znamená analgetický účinok.

Zloženie tradičnej triády zahŕňa tri látky - analgin, drotaverín a difenhydramín. Drotaverinum a Dimedrol však niekedy podliehajú nahradeniu podobnými účinnými látkami. Drotaverín je známy všetkým pod obchodným názvom no-shpa, ale namiesto neho sa veľmi často používajú iné antispasmodiká - spasmogru, papaverín. Diphenhydramine sa zvyčajne predáva na lekársky predpis, takže je často predmetom náhrady liekmi, ako je suprastín alebo tavegil.

Ako sa triáda správa, keď jej zloženie neobsahuje priame antipyretické lieky? Zloženie tohto nástroja je vyvážené a bojuje s hlavnými vedľajšími účinkami horúčky: bolesť hlavy, bolesť v kĺboch, tachykardia tým, že eliminuje účinky bolesti pomocou analgénu, eliminuje kŕče drotaverínom a tiež eliminuje opuch a alergický zápal Dimedrol. Zároveň sa všetci traja účastníci tejto zmesi začali podávať pacientom, keď si začali všimnúť, že spoločne robia vynikajúcu prácu s hypertermiou a jej vedľajšími účinkami, bez ohľadu na príčinu tohto stavu.

Tento liek je kontraindikovaný v prípade:

  • rozvoj bolesti v bruchu. Možno sa zaoberáme akútnym bruchom, chirurgickou patológiou, v ktorej je používanie liekov proti bolesti prísne zakázané;
  • užívať analgin alebo Dimedrol deň predtým. V tomto prípade existuje riziko predávkovania zložkami triády, čo si vyžaduje aj liečbu;
  • predtým diagnostikované alergické reakcie na akúkoľvek látku obsiahnutú v zložení lytickej zmesi.

Troychatka je liek, ktorý obsahuje až tri lieky, takže by sa mal používať s extrémnou opatrnosťou u dospelých aj detí. Dávkovanie sa vždy upravuje individuálne a intramuskulárne podávanie vykazuje najväčšiu účinnosť. Triáda pri teplote pre deti je všeobecne samostatná konverzácia, pretože v tomto prípade je potrebné vypočítať dávku pre deti každého jednotlivého lieku na kilogram telesnej hmotnosti.

Nástroj sa používa v prípade vážneho stavu pacienta. Účinok zmesi zvyčajne trvá už po 15 minútach po injekcii, ale po niekoľkých hodinách sa teplota pravdepodobne znovu zvýši. Tieto hodiny si však môžu dovoliť vyhrať čas, v ktorom pacient dostane potrebnú lekársku starostlivosť.

Návod na použitie

Existujú neoficiálne pravidlá používania tejto zmesi liekov:

  1. Prvým krokom je zahriatie prípravkov. Za týmto účelom ich môže pacient vziať do rúk.
  2. Potom by ste mali ampulky dezinfikovať vatovým tampónom namočeným v alkohole.
  3. Prvá injekčná striekačka by mala vytočiť analgín, po čom by sa mal odobrať ne-shpa a difenhydramín. Pamätajte, že dávka liekov označuje len lekára.
  4. Keď sa intramuskulárna injekcia spracuje s alkoholom, horný vonkajší kvadrant zadku a ihla sa vložia 2/3 v pravom uhle. Tým sa znižuje riziko zlomeniny ihly vo svaloch. Ak sa v mieste vpichu injekcie vytvorila infiltrácia, mali by sa aplikovať obklady z magnéziových alebo jódových sietí.

Vlastnosti dipyrónu v zložení lytickej zmesi

Keďže tablety analgínu majú vynikajúci antipyretický účinok, jeho roztok sa na tento účel používa zriedka. Liečivo sa podáva výlučne intramuskulárne s nízkou rýchlosťou. Maximálna denná dávka 2 ml as rýchlym zavedením sa môže vyvinúť cievny kolaps, pri ktorom krvný tlak prudko klesá.

Liek je zakázaný, keď:

  • tehotenstva alebo dojčenia;
  • alergické reakcie na analgín;
  • anémia a dysfunkcia krvi.

Využitie triády v detstve

Pre deti takýto liek predpisuje výlučne pediater, pretože dávky dieťaťa každej jednotlivej látky sa vypočítajú zo zloženia lytickej zmesi. Dieťa s vysokou horúčkou je priamou indikáciou pre volanie sanitky. Nezávisle môžete pomôcť s octom obklady a rubdowns, rovnako ako cez bohaté pitie.

Zriedkakedy je potrebné znížiť teplotu detí za každú cenu, pretože pri vysokom počte sa môžu vyvinúť mdloby, delírium alebo dokonca záchvaty a vo veľmi mladom veku môže vysoká hypertermia viesť k smrti dieťaťa. Mali by ste telefonicky konzultovať so svojím lekárom, aby ste objasnili dávky liekov, a sami si vpíšte do detskej lytickej zmesi. Toto je jediná možnosť, keď je dovolené podávať tento liek doma bez lekárskeho dohľadu.

Ako inak môžete "zraziť" teplotu

V niektorých prípadoch je potrebné hľadať alternatívu k lytickej zmesi z rôznych dôvodov. Alternatívne môžu byť všetky tieto liečivá podávané pacientovi vo forme tabliet. Dospelá osoba má užívať jednu tabletu každej látky.

Teplota sa môže znížiť aj s použitím tradičnej medicíny: octové obklady a utieranie, chlad na časovej oblasti, zápästia a pod kolenami, balenie mokrými vecami.

Zníženie teploty by malo byť možné pre každú osobu, pretože v osobitných prípadoch môže meškanie stáť život človeka alebo dieťaťa. Hypertermia tiež nepriaznivo ovplyvňuje dýchacie, kardiovaskulárne systémy a krvotvorné orgány.

Teplota Troychatka: zloženie tabliet, podiel injekcií a dávkovanie pre dospelých a deti

Ferikulárny (tiež označovaný ako "lytická zmes") je núdzovou pomocou na elimináciu prejavov chrípky, ARVI a iných ochorení zápalového pôvodu, sprevádzaných výrazným zvýšením telesnej teploty.

Takéto viaczložkové liečivo nie je určené na samoliečbu, ale je dôležité mať informácie o indikáciách, možných kontraindikáciách a nežiaducich reakciách, ako aj o tom, ako používať antipyretiká.

Indikácie na použitie

Troychatka sa môže používať len v prípade pretrvávajúceho zvýšenia telesnej teploty o viac ako 38,5 ° C.

Hodnoty teplomeru menšie ako toto číslo nie sú indikáciami pre použitie antipyretických liečiv, pretože telo sa vyrovná so samotnou infekciou.

V podmienkach vysokej teploty strácajú patogénne mikroorganizmy schopnosť reprodukcie, normálneho života a smrti.

V niektorých prípadoch sa antipyretické lieky uvádzajú pri teplote 37-38 stupňov, napríklad keď:

  • Vývoj záchvatov, zhoršené vedomie.
  • História vrodených a získaných srdcových vád.
  • Výrazná bledosť kože.
  • Arytmia.
  • Sťažnosti na zhoršenie všeobecnej pohody.
  • Neurotická alebo mentálna porucha.

Opísané reakcie tela sú dôvodom na znepokojenie a okamžité ošetrenie pre poskytovanie kvalifikovanej lekárskej starostlivosti.

Lytická zmes je viaczložkový, účinný liek. Každá zo zložiek obsahuje zoznam kontraindikácií a možných nežiaducich reakcií. Lekári neschvaľujú tento liek ako prostriedok na samoliečbu.

Troychatka ukázala s neúčinnosťou jedného alebo dvoch zložiek antipyretík a iných opatrení (napr. Rubdown).

Ak sa používa nekontrolovane, môžu sa vyskytnúť komplikácie, preto Troychatka sa má používať s maximálnou opatrnosťou, aby sa znížila teplota u detí a dospelých.

Lieky, ktoré sú súčasťou Troychatki

Zložky triády patria do troch farmakologických skupín a majú nasledujúce vlastnosti: t

  • Antipyretikum. Analgin je liek na báze metamizolu sodného, ​​ktorý tiež vykazuje analgetický, protizápalový, analgetický účinok. Je to derivát pyrazolónu, ktorý inhibuje tvorbu látok, ktoré spôsobujú zápalové reakcie v tele. Pri pôsobení aktívnej zložky je slabý účinok na indikátory metabolizmu vody a soli (zadržiava sodík a vodu v tkanivách), zvýšenie prenosu tepla a prevenciu bolestivých impulzov.
  • Spazmolitichekim. Drotaverinum (aktívna zložka No-Shpa) je myotropný antispasmodik, podobný papaverínu, pričom pôsobí účinnejšie a dlhšiu dobu. Dochádza k poklesu tónu hladkých svalov vnútorných orgánov a ich motorickej aktivity, k zabezpečeniu vazodilatačného účinku (relaxácia hladkých svalov v stenách ciev).
  • Antihistaminikum. Diazolin - látka s antialergickými vlastnosťami, ktorá znižuje opuch sliznice a oslabuje účinok histamínu.

Zloženie pre deti a dospelých je rovnaké, ale o náhrade jednotlivých zložiek zmesi rozhoduje len lekár.

Čo nahradiť tento alebo tento liek

Papaverín môže byť považovaný za náhradu za No-Spea (Drotaverinum) a Suprastin alebo Tavegil je možné užívať s Dimedrolom.

Analgin môže byť nahradený paracetamolom alebo iným liekom zo skupiny NSAID s antipyretickými a protizápalovými vlastnosťami.

Injekcie pre dospelých a deti

Pri príprave Troychatky vo forme injekčného roztoku sa vyžaduje použitie aktívnych zložiek v nasledovných pomeroch:

  • 2 ml metamizolu sodného (Analgin).
  • 2 ml No-Shpy.
  • 1 ml Dimedrolu.

Uvedené dávky budú vhodné na prípravu Tria pri teplote pre dospelého s hmotnosťou 55 až 60 kg.

Dávkovanie triády pre deti je ťažšie vybrať, napríklad Analgin sa vypočíta presne podľa telesnej hmotnosti a Dimedrol podľa veku. Vo forme tabliet sa pomery ľahšie pozorujú (viac o tom neskôr), avšak užívanie Demidrolu v tabletách je možné len vo veku 7 rokov a pri injekciách od veku 7 mesiacov.

Pri výmene liekov musí byť pomer a objem liekov vopred dohodnutý s lekárom.

Ak sa injekčný roztok používa dlhší čas (viac ako 1 týždeň), je potrebné sledovať obraz periférnej krvi a fungovanie pečene.

  • 1-2 ml (50% roztok).
  • Mnohonásobnosť zavedenia - nie viac ako 3 krát denne.
  • Maximálna denná dávka - 2 g.

Dávkovanie pre deti:

  • Do 1 roka: výlučne na intramuskulárne podanie.
  • Trvanie liečby nie je dlhšie ako 72 hodín.
  • Viac ako 12 mesiacov: dávka sa vypočíta takto: 0,1 - 0,2 ml / 10 kg telesnej hmotnosti. Mnohonásobnosť zavedenia - až 3 krát denne.

Pri liečbe pacientov s aterosklerózou koronárnych artérií, ako aj arteriálnej hypotenzie je potrebná špeciálna starostlivosť.

  • Jednorazová dávka: 40-80 mg.
  • Frekvencia podávania je až 3-krát denne.
  • Do 6 rokov. Jednorazová dávka 10-20 mg.
  • 6-12 rokov: 20 mg.
  • Násobnosť príjmu - až 2 krát denne.

Počas celého obdobia užívania lieku by sa mali zdržať na priamom slnečnom svetle, ako aj pri používaní alkoholických nápojov.

  • 7-12 mesiacov: 3-5 mg.
  • 1-3 roky: 5-10 mg.
  • 4-6 rokov: 10-15 mg.
  • 7-14 rokov: 15-30 mg.

Frekvencia príjmu: až 3 krát denne.

  • 10-50 mg až 3-krát denne.
  • Neprekračujte maximálnu dennú dávku 200 mg.

Vhodnú dávku si môže vybrať len lekár, berúc do úvahy vek pacienta, vlastnosti jeho tela, možnosť použitia jednej alebo inej zložky.

Ako podať injekciu?

Lekári musia byť informovaní o tom, aké lieky pacient užíval za posledných 24 - 48 hodín (vrátane tých, ktorí majú antipyretické, antispazmodické, antialergické vlastnosti).

Na prípravu injekčného roztoku sa všetky aktívne zložky zmesi vstreknú do svalov gluteus.

  • Ampulu je potrebné predhriať v dlaniach.
  • Na podanie použite jednorazovú injekčnú striekačku.
  • Užívajte lieky s injekčnou striekačkou: najprv Analgin, potom Drotaverine a posledný Dimedrol.
  • Miesto podania injekcie (najvhodnejší je horný sval gluteus rectus) sa dezinfikuje alkoholom.
  • Ihla sa drží v uhle 90 stupňov k povrchu zadku a vstrekuje sa 2/3 dĺžky.
  • Pomaly stláčajte obsah striekačky, triad bolestivý.

Po zavedení lieku sa pacient bude cítiť úľavu 15-20 minút. Farmakologický účinok trvá 3-4 hodiny, potom sa teplota začne znovu zvyšovať. Lytická zmes by sa nemala používať častejšie ako trikrát denne.

Dávky v tabletách pre dospelých a deti

Injekčný roztok sa môže nahradiť perorálnou formou. Štruktúra triády zahŕňa na prvej tablete Analgin, No-Shpy, Dimedrol. K zlepšeniu dochádza po 30-40 minútach.

Prípravky sa premyjú dostatočným množstvom vody, pričom sa dodržia pokyny týkajúce sa dávkovacieho režimu.

  • Do 6 rokov. Jednorazová dávka 10-20 mg.
  • 6-12 rokov: 20 mg.
  • Frekvencia príjmu - až 2 krát denne.
  • Jednorazová dávka: 40-80 mg.
  • Frekvencia používania - až 3 krát denne.
  • 7-14 rokov: ¼ - ½ tabliet až 3 krát denne.
  • Od 14 rokov: ½ - 1 tableta až 3-krát denne.
  • Maximálna denná dávka je 250 mg.

Deti do 3-krát denne:

  • 2-3 roky: 50-100 mg.
  • 4-5 rokov: 100-200 mg.
  • 6-7 rokov: 200 mg.
  • 8-14 rokov: 250-300 mg.
  • 250 - 500 mg trikrát denne.
  • Maximálna denná dávka - 3 g.

Dávka pre dieťa a dospelého je zvolená s prihliadnutím na vek a individuálne charakteristiky pacienta. Predbežná konzultácia s pediatrom alebo terapeutom je povinná.

Liekové interakcie

Je potrebné vziať do úvahy, že Diphenhydrol vstupuje do liekovej interakcie s nasledujúcimi látkami:

  • Zvyšuje pôsobenie etanolu a liekov, ktoré inhibujú centrálny nervový systém.
  • Je to nežiaduca kombinácia s liekmi zo skupiny psychostimulancií.
  • Zníženie účinnosti liekov, medzi ktoré patrí apomorfín (ak sa látka používa na excitáciu reflexu v prípade otravy).

Drotaverín môže tiež pôsobiť:

  • V kombinácii s liečivami zo skupiny tricyklických antidepresív, ako aj liekov na báze chinidínu, sa pozoruje pokles indikátorov krvného tlaku.
  • Pomáha znižovať spazmogénnu aktivitu morfínu.
  • Znižuje antiparkinsonický účinok levodopy.
  • Zvyšuje účinok liekov, ktoré sú zahrnuté v skupine antispasmodík (napríklad Papaverine).

Ak kombinujete použitie Drotaverinu s liekmi, ktoré zahŕňajú fenobarbital, pozoruje sa zvýšenie antispazmodických vlastností.

Kombinácia Analginu s inými látkami zo skupiny NSAID môže vyvolať vzájomné zvýšenie toxických účinkov na telo pacienta.

Ak má človek tricyklické antidepresíva a perorálnu antikoncepciu, dochádza k porušeniu metabolizmu Analginu a jeho toxickému účinku.

Súčasné užívanie sedatív a sedatív zvyšuje anestetické vlastnosti.

Použitie Troychatki počas tehotenstva

Všetky zložky Troychatky počas tehotenstva sa používajú s mimoriadnou opatrnosťou:

  • Analgin: najmä počas prvého trimestra a posledných 6 týždňov.
  • Diphenhydramín a Drotaverín: iba v prípade objektívnych indikácií na použitie, berúc do úvahy možné prínosy a potenciálne riziká pre dieťa.

Pri liečbe počas obdobia gravidity sa vo vhodnej dávkovej forme zvažujú bezpečnejšie jednozložkové činidlá.

Tehotné ženy by nemali používať lytickú zmes v žiadnej z jej dávkových foriem.

Kontraindikácie a nežiaduce reakcie

"Analgin" nie je predpísané pre:

  • Intolerancia na pyrazolónové deriváty.
  • Závislosti na bronchospazme.
  • Poruchy funkcie pečene a obličiek.
  • Poruchy obehového systému a krvný obeh.

Existuje možnosť vzniku leukopénie, granulocytopénie, agranulocytózy, hepatitídy, angioedému, anafylaktického šoku, alveolitídy, pneumónie, intersticiálnej nefritídy, vyrážky.

"Drotaverin" sa neodporúča pre:

  • Závažné zlyhanie obličiek, pečene, srdca.
  • Liečba žien počas laktácie.
  • Individuálna intolerancia aktívnej zložky.

Liek môže spôsobiť horúčku, búšenie srdca, zníženie krvného tlaku, vyvolať AV blokádu, arytmiu; inhibovať dýchacie centrum, vyvolať závraty, zvýšené potenie.

"Dimethrol" sa neodporúča u pacientov s: t

  • Glaukóm s uzavretým uhlom.
  • Hypertrofia prostaty.
  • Stenózny vred žalúdka a dvanástnika.
  • Stenóza hrdla močového mechúra.
  • Bronchiálna astma.
  • Epilepsia.
  • Individuálna neznášanlivosť zložiek liečiva.

Z nežiaducich reakcií sú nasledovné: t

  • Krátkodobé porušenia citlivosti slizníc ústnej dutiny, jazyka.
  • Vývoj celkovej slabosti, ospalosť.
  • Spomalené psychomotorické reakcie.
  • Závraty, bolesti hlavy, sťažnosti na sucho v ústach, fotosenzitivita, zhoršená koordinácia, tras.
  • U detí: nespavosť, podráždenosť, eufória.

Ak sa neodporúča dávkovanie odporúčané lekárom, zvyšuje sa pravdepodobnosť predávkovania, čo sa prejavuje aj vo forme nežiaducich vedľajších reakcií, napríklad alergií s okamžitým typom (kožná vyrážka, angioedém).

Pri výbere liekov na symptomatickú liečbu sa treba poradiť s lekárom.

V prípade, že špecialista nahradí niektorú zo zložiek Troychatky iným liekom, mali by ste pred začatím liečby starostlivo preštudovať návod na použitie lieku, pričom sa zohľadní dávka, možné kontraindikácie, nežiaduce reakcie.